OKE Can Dostlar İçin Barınak Kuruyor

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’nde biyokütle enerji santrali kurulum çalışması yapan ve pandemi döneminde istihdam desteği ile yöre halkının ekonomisine adeta can suyu olan Oltan Köleoğlu Enerji, sosyal sorumluluk anlamında adım attı ve ‘sahipsiz hayvanlar’ için harekete geçti.

Tüm hayvan dostu oluşumlara işbirliği çağrısında bulunan OKE, Büyükşehir ve ilçe belediyesiyle irtibata geçerek, sokak hayvanları için barınak oluşturacağını açıkladı.

Havza’da ön iki bacağı dirseklerinden kesilmiş halde bulunan Pamuk isimli köpeğin tedavisi tamamlanırken, yaşanan dram Türkiye’de hayvan dostlarını adeta gönülden etkiledi. Bu haber üzerine harekete geçen OKE yönetimi, bu vakanın sahipsiz köpeklerin durumunu ortaya koyduğunu belirterek, sosyal sorumluluk kapsamında barınak kurma kararı aldı. OKE, Çarşamba’da en kısa sürede bölgede bir hayvan barınağı kurulacağını kaydetti.

BU HER ŞEYDEN ÖNCE İNSANLIK GÖREVİMİZDİR
Oltan Köleoğlu Enerji (OKE) Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Doğan açıklamasında, “Hiçbir vicdanda yer almayacak bu hareket bizlerin de gönlünde derin bir yara bıraktı. Pamuk basına yansıyan yavru köpekten sadece bir tanesi. Ancak biliyoruz ki; bunun gibi sahipsiz birçok sokak hayvanı farklı yerlerde farklı şiddetlere maruz kalıyor. Ayrıca kışın havaların soğuması yazın ise sıcaklıkların artması nedeniyle yine birçok sokak hayvanı, barınma, beslenme ve su ihtiyaçları nedeniyle muhtaç durumda. Oltan Köleoğlu Enerji olarak çevre dostu, çiftçi dostu misyonumuzu, “Hayvan Dostu” misyonumuzla da sürdüreceğiz. Bu her şeyden önce bir insanlık görevi” dedi.

HAYVAN DOSTLARINA VE YETKİLİLERE ÇAĞRI
Pamuk olayını öğrendiklerinde ‘bir hayvansever olarak’ çok etkilendiğini söyleyen Ertuğrul Doğan, can dostlar için yapacakları barınakla ilgili şunları söyledi: “Kuracağımız hayvan barınağı için başta Samsun Valiliği olmak üzere Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz ile en kısa sürede iletişime geçeceğiz ve onların uygun buldukları ortak bir alanda barınak çalışmalarını başlatacağız. Bölgede bulunan hayvanseverlere ve ilgili derneklere de her zaman kapılarımız açık olacak. Bu konuda çalışma yapan STK’lar ile de her zaman işbirliğine hazırız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz