Öğretmen Ve Sağlıkçılar İçin Adım Atılmalı

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, sağlıkçı çalışanları ve öğretmenlerin mali haklarının düzeltilmesi konusunda iktidara çağrı yaptı.

Milletvekili Yaşar, dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de her geçen gün yayılımı artan corona virüsü sonrası ortaya çıkan mağduriyetlere değinerek, iktidara seslendi.

Sağlık çalışanları ile öğretmenlerin mali haklarının düzeltilmesi gerektiğini belirten Yaşar, “Zaten yaşamlarını idame ettirebilmek için ücretli öğretmenlik gibi bir haksızlığın içinde bulunmak durumunda kalan ücretli öğretmenlerimiz olsun; halk eğitimde ücret karşılığı çalışan ve tek geçim kaynağı buradan aldıkları maaş olan kurs öğretmenlerimiz olsun hiçbir şekilde mağdur edilmemeli” dedi.

Sağlık çalışanları içinde adım atılmasını isteyen İYİ Partili Yaşar, şöyle konuştu; “Corona virüsü, ülkemize birçok ülkeden çok sonra (1 ay gibi) girmiş olmasına ve bağıra bağıra gelmesine rağmen; gerekli önlemler alınamadığı gibi birçok alanda oluşan mağduriyetler de giderilememiştir. Evet, sağlık sektöründe çalışan ve ‘ek ödemek bizim de hakkımız’ diyen arkadaşlar haklılar. Aynı işi yapmasalar da aynı risk alanı içinde çalışan sağlık sektörünün tamamı bu kapsamda değerlendirilmelidir. İyi niyetli düşünmek istiyor ve bu ve benzeri çalışmaların çok kısa bir süre içinde yapılacağı tahmin ediyorum. Biz, parti olarak milletimizin her zaman yanında, sorunlarının da her daim yakın takibindeyiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz