Ofis Bir Sen: Faturalar Çalışanın Belini Büküyor

0

Ofis Bir Sen Başkanı Fevzi Gül, yüksek gelen elektrik ve su faturalarının çalışanların belini büktüğünü belirterek, “Yüksek faturalar, geçim sıkıntısından dolayı aile içi şiddete ve kavgalara da sebebiyet vermekte ve bunun üzerine boşanmalar artmakta ve yuvalar yıkılmaktadır” dedi.

Ofis Bir Sen İl Başkanı Fevzi Gül, son zamanlarda su ve elektrik faturalarında yaşanan artışa tepki gösterdi. Gül, “Kamu çalışanlarımıza verilen zamlar maalesef su ve elektik faturalarına gelen zamları karşılamaya yetmemiştir” dedi.

SORMADAN SAYAÇ SÖKÜLÜYOR
Başkan Fevzi Gül, “Neredeyse her ay faturalarda çeşitli bahanelerle artışlar yapılmakta ve kullanıcılara sorulmadan ya da bilgi dahi verilmeden sayaçlar sökülmekte, arızalı olduğu belirtilerek bu sayaçlar izinsiz olarak yenileri ile değiştirilmektedir. Bu da yetmiyormuş gibi, neymiş efendim sayaç arızalı olduğu için sayaca yansımayan 4-5 aylıkta bir farkın olduğu söylenerek bu farklar da faturalara yansıtılmaktadır. Kamu çalışanlarımız geçinmekte zorlanırken birde bunun üzerine hesapta kitapta olmayan yüklü miktarlarda sürpriz faturaların gelmesi geçim sıkıntısından dolayı aile içi şiddete ve kavgalara da sebebiyet vermekte ve bunun üzerine boşanmalar artmakta ve yuvalar yıkılmaktadır. Buradan özellikle şunun altını çizmek istiyorum; her ay sayaç bakım ücreti adı altında tüketicilerden ücret alınmaktadır. Doğru mu? Doğru! Madem sayaç bakım ücreti alıyorsunuz neden sayacın arızalanması durumunda yansımayan bedeli tüketiciden çıkarıyorsunuz. Madem sayacın bakım bedelini alıyorsunuz, neden bakımını yapmıyorsunuz? Biz bakımını yapıyoruz ama yine de arızalanıyor diyerek tüketiciden bu parayı isteme hakkınız yok sizin. Bana ne kardeşim derim bende!” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz