N’olur ‘Evde Kal’ Terme!

0

Coronavirüs salgını her geçen gün insanlık üzerinde ölümcül tehdinini sürdürürken, vatandaşlara “Evdekal” çağrısı yapılıyor. Ancak Termeliler tüm uyarılara rağmen alışveriş için sokağa çıktı, kalabalık korkuttu

Ölümcül coronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bugünlerde en riskli günlerin olduğu uzmanlar tarafından açıklanırken, devletin tüm kurumları tarafından da çeşitli “tedbir ve yasak paketleri” kamuoyuyla paylaşılıyor. Bunlardan en önemlisi de “kendimizi izole etmek” ve mümkün mertebe dışarıya çıkmamak.

BU KADARINA PES!
“Evde Kal” çağrılarının yapıldığı bu dönemde Samsun’un Terme İlçesi Atatürk Caddesi’nde haftanın ilk gününde çekilen bu fotoğraflar, Termeli vatandaşların uyarılara ne denli kulak asmadığını apaçık gösteriyor. Çoğu vatandaşın ağzında maske, elinde eldiven yokken, sosyal mesafe kuralına uymaksızın cadde üzerinde alışverişini yapan vatandaşlar, bu kadarına da pes dedirtti.

Virüs nedeniyle cadde üstündek i işyerlerinin kepenklerini saat 11.00 gibi açtıkları ancak bu hafta başında sabahın erken saatlerinde dükkanlarını açtıkları ve müşterilerilere hizmet verdikleri öğrenildi. Cadde üzerinde karşılıklı olarak kaldırımlardaki yoğunluk dikkatlerden kaçmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz