Neden bu kadar acımasızsınız?

0

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, yüksek elektrik ve su faturaları ile boğuşan vatandaşın katlanan doğalgaz faturaları ile yaşamının çekilmez hal aldığını belirtti.

Samsun’da suya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yüzde 25’lik zamla vatandaşın zor duruma düştüğünü belirten Yaktı, elektrik fatularının ise her geçen ay daha da yükseldiğine vurgu yaptı.

VATANDAŞI BUNALTMAYIN!
Bu ay gelen doğalgaz faturalarının yüzde 60 zamla birlikte tüketicilere yansıtıldığını belirten TÜKODER Samsun Şube Başkanı Yaktı, “Neden bu kadar acımasızsınız? Vatandaş zaten ekonomik olarak zor geçiniyor. Samsun’da bir vatandaşımız kira borcunu ödeyemediği için kendini evinin demir korkuluklarına astı. Hatay’da bir vatandaşımız kendini yaktı. Samsun’da suya yüzde 25 zam yapan Büyükşehir Belediye Başkanı, bakan iken ne yaptı? Göreve gelir gelmez suya ulaşıma zam yaptı. Elektrikler kesince ulaşamadığımız YEDAŞ’ta faturaları şişirmeye başladı. Doğalgaz şirketleri ise bu ay faturaları katladı. Bu haksız kazançtır” dedi.

VATANDAŞ ŞİKAYET ETSİN
“İşçi emeklisi sade bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum” diyen Başkan Yaktı, şöyle devam etti; “Elektriğe yüzde 30, suya yüzde 25, doğalgaza yüzde 60 zammı faturalara yansıtıyorsunuz. Biraz vicdanlı olun. Bu konuda herkesin şikayeti var. Samsun’u yaşanmaz duruma getirdiniz. Vatandaşları, zamlı gelen faturaları Enerji Bakanlığı’na ve CİMER’e şikayet etmeye çağırıyorum. Maddi durumu iyi olanlar dava açsınlar. Bunun adı hukuksuzluktur.” Zekeriya FIRAT / Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz