Mustafa Aztopal: Ya Oynayacağız Ya da Tescil Olacak

0

Ertelenen liglerin ne olacağı ile ilgili konuşan Samsunspor Genel Menajeri Aztopal, “İnşallah sağlıklı ortamlar oluşur da bizde futbol oynayarak şampiyonluğumuzu ilan ederiz. Eğer ligler oynanmayacaksa da bu şampiyonluk tescil edilmelidir. Aksi bir durum büyük adaletsizlik, haksızlık olur” dedi.

Kovid-19 salgını nedeniyle çalışmalarına evinde devam ettiği için kendisine telefonla ulaştığımız Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, gazetemizin Spor Müdürü Davut Aktaş’a önemli açıklamalarda bulundu. Korona virüs nedeniyle futbol dünyasında yaşanan olumsuzluklara, Yılport Samsunspor’un bu sezon yaşadığı tüm süreçlere, transferlere ve Ertuğrul Sağlam’ın gelişine kadar tüm konulara değinen Mustafa Aztopal şu ifadelere yer verdi:

“ÜLKEMİZ BU SIKINTIYI ATLATACAK”
“Öncelikle çok zorlu günlerden geçiyoruz. Bütün dünya, bütün Türkiye çok tehlikeli bir salgınla karşı karşıya. Umarımki en kısa zamanda bunu atlatırız. İnsanların çok dikkatli olması gerekiyor. Devletimizin olabilecek en iyi önlemleri alması gerekiyor. Bu konuyla alakalı tüm unsurlar çalışıyor. İnşallah her şey en kısa zamanda düzelecek ve ülkemiz bu sıkıntıyı atlatacak. Herkese sağlık diliyorum ve herkesin sevdikleriyle beraber en kısa zamanda kucaklaşabileceği, özlemlerin giderilebileceği günlerin yakın olmasını diliyorum. Birinci önceliğimiz bu. Her şeyden önce sağlık.”

“HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİL”
“Yılport Samsunspor olarak biz bu sene neredeyse geriden başladığımız yarışı çok önemli hamlelerle, uyumlu çalışmayla, tamamen kenetlenme ile hem oyuncuların, hem teknik ekibin, hem orada çalışan profesyonellerin, hem de tüm personellerin birbirine kenetlenmesi ile liglerin ara verildiği döneme kadar işi 10 puan farkla liderlik noktasına getirdik. Tabi ki 6 puan geriden gelip 10 puan öne geçmek her baba yiğidin harcı değil. Burada gerçekten büyük bir emek vardı. Büyük bir kalite vardı ve bu kalite ile ortaya koyulan büyük bir çaba vardı. Belkide bu hafta sonu biz resmi şampiyonluğumuzu ilan edecektik. O noktaya gelmiştik. Ama mutlaka bunu da tamamlayacağız.”

“O PERİYOT BİZİ BURAYA GETİRDİ”
“Benim için bu başarının sağlanmasında en önemli maç içeride oynadığımız Hacettepe maçıdır. İrfan Buz istifa ettikten sonra Ertuğrul Sağlam göreve başlayana kadar olan o 3 haftalık sürede kazanılan maçlardır. Yücel Uyar’ın kendi kurduğu ekiple, bütün birikimini, bütün enerjisini, bütün Samsunspor sevgisini ortaya koyduğu bir dönemdir ve o 3 maçlık periyottaki aldığımız 3 galibiyet belkide bizi bu noktalara getirdi. Çok önemli dönüm noktaları oldu ve önemli noktaların başında Hacettepe maçı geliyordu. Son dakikadaki golle kazandığımız bir maç. Ardından gelen o 3 haftalık sürede emin olun çok önemli bir kenetlenme yaşadık. Aman ayağımız takılmasın, böyle zorlu bir donemde mağlubiyet alıp canımız sıkılmasın dediğimiz dönemlerdi o dönemler.”

“MAÇI KAZANDIK KARA BULUTLAR DAĞILDI”
“Yüksel Yıldırım ile İsmail Uyanık’ın anlaşmazlıklarının tavan yaptığı, herkesin huzursuz olduğu bir dönemdi. Fakat biz o dönemi 3 maçlık galibiyet serisiyle çok iyi atlattık. Hacettepe maçı bizim iç in kilit bir kaçtı ama benim açımdan ayrıca çok üzüldüğüm bir karşılaşmaydı. Çünkü gerek oyunculara gerek Yücel Uyar’a karşı bir tepki vardı. Fakat daha sonra karabulutlarda dağılmış oldu. Aldığımız galibiyetle önümüz tamamen açıldı.”

“ERTUĞRUL SAĞLAM FAKTÖRÜ BÜYÜK”
“Ertuğrul hoca Şanlıurfa maçıyla göreve başlamıştı. İlk resmi maçıydı. Cezasından dolayı o maç tribündeydi. Onun öncesindeki Hekimoğlu maçıda yine en kritik virajlardan biriydi. Ertuğrul hoca henüz imza atamamıştı fakat orada olması çok kritikti. İstanbul’da yaptığımız toplantıda, “Hocam orada olman lazım. Oyuncular seni saha kenarında göremiyorsa bile tribünde olduğunu görsün. Hatta gerekiyorsa maçtan önce otelde konuşma yap. Çok etkili olacaktır” demiştim. Gerçekten de çok etkili olduğunu gördük. Oyuncuların belkide tavan yaptığı maçlardan biri oldu. Bizim için çok önemli olan ama hepimizi üzen maçlardan birisi de Çorumspor maçıdır. O müsabakada yenilmekten çok taraftarımızın yaşadığı olaylara çok üzülmüştüm.”

“YAPILAN TRANSFERLER TUTTU”
“Devre arası çok başarılı bir kamp dönemi geçirdik. Aynı zamanda devre arası transferlerini çok uyumlu bir şekilde gerçekleştirdik. 5 transfer yaptık. Bu noktaya gelmemizde onların da gerçekten çok büyük payı oldu. Ertuğrul hoca, ben ve Yüksel başkan çok iyi bir koordine ile çalıştık. Transfer ve kamp döneminin başarısı birleşince bu noktaya geldik. Peş peşe galibiyetler alarak, rekorlar kırarak buralara geldik. Tüm Türkiye’nin konuştuğu bir takım olduk. ”

“ADALETSİZLİK, HAKSIZLIK OLUR”
“Bizde bütün kulüpler gibi bekliyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu yeni bir açıklama yaptı. Liglerin en erken Haziran başında başlatılması planlanıyor. Ama bununla ilgili Mayıs ayında tekrar toplantı yapacağız. En erken Haziran deniyorsa liglerin bitimi demek ki Temmuz-Ağustos’a sarkacak. İnşallah sağlıklı ortamlar oluşur da bizde futbol oynayarak şampiyonluğumuzu ilan ederiz. Eğer ligler oynanmayacaksa da bu şampiyonluk tescil edilmelidir. Ya maçlar oynanacak ya da lig bu haliyle tescil edilecek. Aksi bir durumu düşünmek bile istemiyorum. Zaten aksi bir durum büyük adaletsizlik, haksızlık olur.”

Oyuncu sözleşmeleri ile ilgili de çok soru geldiğini ifade eden Samsunspor Genel Menajeri Aztopal, “Bununla ilgili kulüpleri mağdur etmeyecek şekilde FIFA’nın çalışmaları var. Bizde ona göre tedbirlerimizi alacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz