Mustafa Aztopal: Sıkıntı Yaşayacağız

0

Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, TFF’nin açıkladığı TFF 2’nci Lig ve 3’üncü Ligin 18 Temmuz’da oynatılması kararını değerlendirdi: “TFF 1’inci ligde yer alacak diğer takımlarına göre sıkıntı yaşayacağız. En az 1 ay dezavantajlı olacağız”

Maçların ilk açıklandığı tarihte oynanması gerektiğini belirten Mustafa Aztopal, “Bu kadar geç kalmasının birçok handikabı var. Öncelikle maçların Temmuz ve Ağustos aylarındaki sıcaklarda oynanması sağlık açısından birçok problem teşkil edecektir. Özellikle TFF 2’nci ve 3’üncü ligin stadyum şartlarını düşündüğümüz zaman ışıklandırmanın olmaması, birçok müsabakanın sıcağın altında oynanmasını gerektirecek.” dedi.

“SAĞLIK AÇISINDAN TEHLİKELİ”
Stadyumlardaki soyunma odalarının çok küçük ve hijyen açısından yetersiz olması salgın ortamında birçok sıkıntıyı beraberinde getireceğini belirten Genel Menajer Aztopal, “Yine söylüyorum, sağlık açısından son derece tehlikeli olacağını düşünüyorum. Umuyorum ki bu süreçte tüm takımlar için sağlık ve sakatlık problemleri yaşanmaz” diye konuştu.

“BU SÜRECİDE ATLATACAĞIZ”
Kalan maçları en iyi şekilde tamamlayıp şampiyonluğu perçinleyerek ilan etmek istediklerini ifade eden Mustafa Aztopal açıklamasına şöyle devam etti: “Bunun ikinci handikabı da inşallah ligi şampiyon olarak bitirdiğimizde sonraki sezonun planlaması konusunda da TFF 1’inci ligde yer alacak diğer takımlarına göre sıkıntı yaşayacağız. Hazırlanmak, kamp yapmak, transferleri resmileştirmek, yeni gelecek arkadaşların takıma katılması ve kaynaşması adına onlardan en az 1 ay dezavantajlı olacağız. Elbette ki biz bu süreci başkanımız, yönetim kurulumuz, hocamız ve profesyonel ekibimizin vasıtasıyla mutlaka en iyi şekilde yürüteceğiz.”

“TAKVİM SIKIŞIKLIĞI YAŞAYACAĞIZ”
“Kendi tecrübelerimiz bu durumu çözmeye yetecektir ama TFF’nin bu kararı hem geciktirmesi hem de plansız hale getirmesi noktasında bu konularda ister istemez bir takvim ve aksiyon sıkışıklığı yaşayacağız. Hem sezonun kalan maçlarının yönetilmesi konusunda her türlü planlamayı yaparak ligi tamamlayacağız hem de yeni sezonun başlangıcıyla ilgili her türlü planlamayı yapacağız ve işimizi bu şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Onun dışında da tekrar şunu söyleyebilirim. Takımımız 15 gündür çalışıyor. Teknik ekibimiz nezaretinde ilk maçın oynanacağı güne kadar en iyi şekilde hazırlanıp, kalan maçlarımızı tamamlayıp, şampiyonluğumuzu perçinleyerek ilan edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz