Mustafa Aztopal: O Sıcakta Nasıl Futbol Oynanacak?

0

Kanal 362 ekranlarında yayınlanan Futbol 55 programına video konferans sistemiyle bağlanan Samsunspor Genel Menajeri Aztopal, çeşitli basın organlarında çıkan “TFF’nin acil eylem planı” hakkında, “Sezonun tek şehirde, Antalya-Alanya’da tamamlanması gündeme geldi, biliyorum. Ama Temmuz-Ağustos’ta, 40-45 derece sıcaklıkta, aşırı nemli ortamda, maçları nasıl oynatacaksınız?” diye konuştu.

Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, Kanal 362 ekranlarında yayınlanan Futbol 55 programının konuğu oldu. Kırmızı-Beyazlı ekibin bu sezon gösterdiği transfer başarısında önemli rol oynayan Mustafa Aztopal, video konferans sistemiyle bağlandığı programda, gazeteci Selçuk Kaya ve Ergin Caner Cabbar’ın sorularını yanıtladı.

İlk olarak son günlerde çeşitli yayın organlarında sıkça dile getirilen Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kovid-19 salgını sonrası liglerin akıbeti hakkında uygulayacağı eylem planı ile ilgili konuşan Genel Menajer Aztopal, “Bunun kararını öncelikle Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı, devletimiz verecek. Benim aldığım duyumlara göre, plan Haziran’ın ortasından sonra liglerin başlayacağı yönünde. Sezonun tek şehirde, Antalya-Alanya’da tamamlanması gündeme geldi, biliyorum. Ama Temmuz-Ağustos’ta, 40-45 derece sıcaklıkta, aşırı nemli ortamda, maçları nasıl oynatacaksınız? Buda bir soru işareti. Mesela bir İstanbul takımı diyor ki, ben kalan 8 maçımın 6’sını İstanbul’da oynayacağım. Gideceğim deplasmanların zaten büyük bir kısmı İstanbul. Neden Antalya’ya gideyim? Yani bu durumda herkesi aynı anda mutlu etmek çok zor.” dedi.

“GELECEK SEZON ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”
Yılport Samsunspor’un transfer çalışmaları hakkında da konuşan Aztopal açıklamasına şöyle devam etti: “Bizim transfer çalışmalarına başlamamız için, teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam’ın nasıl bir oyun formatı, sistemiyle çıkacağını bilmemiz gerekiyor. Scout ekibiyle 1. Lig’de izlemediğimiz oyuncu kalmadı. Süper Lig’de hemen hemen öyle. Yani Türkiye’ye zaten hakimiz, yurt dışına da Yüksel Yıldırım’ın, Ertuğrul Sağlam’ın ve benim bağlantılarımla hakim durumdayız. Biz gelecek sezon çalışmalarına çoktan başladık. Geniş listelerimiz, daha kısa listeler haline getirilecek.”

“İKİ TANE GENÇ ALABİLİRİZ”
“Bir çok ülkeden yabancı oyuncular listemizde. Yabancı oyuncu konusunda tüm hakkımızı kullanmak istemiyoruz. Yani 5+1+4’de ki 4’ü şimdilik düşünmüyoruz. Bize direkt katkı sağlayacak oyuncular lazım. 5 yabancı almayı planlıyoruz bunun yanında ileride potansiyeli yükselecek olan bir ya da iki yabancı daha alabiliriz. 10 tane yabancı alıp 4 tanesini tribünde oturturuz diye bir düşüncemiz yok.”

ERTUĞRUL SAĞLAM’LA 2 UNUTULMAZ ANI…
Bir zamanlar televizyondan, tribünden gollerini izlediği Ertuğrul Sağlam’la bugün birlikte çalışmanın nasıl bir duygu olduğu sorusuna Mustafa Aztopal şöyle cevap verdi: “Ertuğrul Sağlam’la 2 tane anım var. Birincisi, 19 Mayıs FM vardı radyo. Orada Ertuğrul Sağlam’a yayına bağlanarak soru sormuştum. 12-13 yaşındaydım. Hangi soruyu sorduğumu hatırlamıyorum. İkincisi, ben Samsun Anadolu Lisesi’nde okurken, Ertuğrul Sağlam okulda staj yapıyordu, beden eğitimi derslerine girmişti. Biz hepimiz futbol oynatır diye beklerken, bize basketbol oynatmıştı. Hayal kırıklığı yaşadık. O dönem büyük bir sevgiyle, büyük bir hayranlıkla takip ettiğim insanla bambaşka anılarım var. Futbol bir duygu işi ama bizlerde profesyoneliz, güzel duygularla işimizi en iyi şekilde yapamaya çalışıyoruz.”

SOSYAL YAŞANTISINDA NELER YAPAR?
Sosyal yaşantısından bahseden Samsunspor Genel Menajeri Aztopal, “Samsun’a geldiğim zamandan itibaren, o kadar yoğun çalıştım ki, çok fazla sosyal hayatım olmadı. İş dışında çok sevdiğim uğraşlarım var. Türk sanat müziğini severim, tiyatroyu çok severim. Tanıdığım tiyatrocu dostlarım vardır ayrıca Türk tiyatro tarihini kendi çapımda biraz araştırdım. Bunun dışında yakın dostlarımla bir araya gelmek benim için çok keyifli. Futbol dışında en sevdiğim spor tenistir.” ifadelerini kullandı.

BU SEZON UNUTAMADIĞI MAÇLAR:
5 Ekim 2019 (6. Hafta)
Yılport Samsunspor – Manisa FK: 2-2
10 Kasım 2019 ( 12. Hafta)
Yılport Samsunspor – Hacettepespor: 2-1
8 Aralık 2019 ( 16. Hafta)
Yeni Çorumspor FK – Yılport Samsunspor: 2-1
15 Şubat 2020 (23. Hafta)
Manisa FK – Yılport Samsunspor: 1-3

MUSTAFA AZTOPAL’IN SAMSUNSPOR FORMASI GİYMİŞ EFSANE 11’İ: (4-3-3)
Alioum Boukar (Ali Uyanık), Gjorgji Jovanovski, Zafer Çabalar, Ercan Koloğlu, Muzaffer Badallıoğlu, Müjdat Gürsu, Daniel Timofte, Wilson Oruma, Tanju Çolak, Serkan Aykut, Ertuğrul Sağlam.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz