Muhtarın Şikayeti Zabıtayı Şok Etti

0

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde büyük bir titizlikle sürdürdükleri gıda denetimlerine devam ediyor. Zabıta ekipleri, Rasathane Mahallesi Muhtarı Ömer Faruk Giritli’nin şikayeti üzerine verilen adreste gördüğü manzara karşısında şok oldu.

PAZARDA SATACAKMIŞ
Zabıta tarafından üzeri brandalarla kapatılmış kasalar içinde 1 kamyon dolusu çürümüş bozuk sebze ve meyveye el konuldu. Zabıta araçlarını olay yerinde görünce yaklaşmayan pazar esnafına, daha öncesinden de ‘bozuk mal satışı’ yüzünden uyarıldığı ve kabahatler kanuna göre cezai işlem uygulandığı tespit edildi. Pazar esnafının, kamyon dolusu bozuk sebze ve meyveleri ilçede kurulan Modern Halk Pazarı’nda satışa sunacağı öğrenildi.

Bozuk sebze ve meyveleri belediye aracına yükleyen zabıta ekipleri, insan sağlığı için tehlike arz eden bu gıdaları imhasını gerçekleştirdi.

ALO 153 HATTINI ARAYIN
Halk sağlığı yönünde duyarlı tutumlar sergileyen vatandaşlara teşekkür eden Zabıta Müdürü Şeref Sarı; “İlçemizde üretim ve imalattan, satış ve tüketime kadar halkın sağlığını tehdit edecek her türlü faaliyetin takipçisi oluyoruz. Vatandaşlarımız, herhangi bir olumsuzlukta belediyenin Alo 153 numaralı telefonundan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz