Muhtar Konuştu: Aile Fazla Para Peşine Düştü

0

Samsun İlkadım İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Çağlar Işık, yardıma muhtaç olan ve kendi girişimleri ile Kadir (36) ve Nurgül Kuzu (30) çifti ile ilgili başlatılan yardım kampanyasında, açtığı hesaptaki yardım paralarının aileye verilmediği iddiasıyla ilgili savcılığa yapılan şikayet ile ilgili konuştu.

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yardıma muhtaç aileler için elinden ne gelirse yapmaya gayret ettiğini belirten Muhtar Işık, ailenin kendisine yönelik karalama kampanyası başlattığını, ailenin ihtiyacından fazla parayı almaya çalıştığını söyledi.

ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ
Aileye toplanan tüm paraların teslim edildiğini, kadının sürekli para talebinde bulunduğunu belirten Işık, “Aileye Fevziçakmak Mahallesi Muhtarlığı olarak yardım kampanyası başlattık. Ailenin 10 bin liralık kredi borcu, 4 aylık kirası ve faturaları herşeyi ödendi. Bunun için ben seferber oldum. Muhtarlığımıza ulaşan tüm yardımlar kendisine teslim edildi. Aile, ihtiyacı olandan fazla bir miktarı almanın peşine düştü. Bu nedenle bizi ve muhtarlığı karalama derdine düştü ve şikayetçi oldu. Aile hakkında da şikayetçi olacağız” dedi.

BİZİ HERKES BİLİYOR
Aileye yardım için muhtarlık olarak tüm olanakları seferber ettiklerini belirten Muhtar Işık, “Muhtarlık olarak yaptığımız kampanya ciddi ses getirdi. Yardımsever vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Ancak aile ihtiyacından fazla bir parayı almanın derdine düştü. Biz aileye yanlış olduğunu söyledik. Mahallemizde yetim ve dulların olduğunu söyledik. Ardından böyle bir şikayet gerçekleşti. Ailenin faturaları, kiraları ve kredi borçları ödendi. Eşya getirdik, beğenmediler. Eşine iş bulduk, iş beğenmedi. 32 yaşında üniversite mezunu genç bir muhtarım. İki tane çocuğum var. Mahallemizde yardıma muhtaç kim varsa onlar için çaba sarfediyorum. Bu aile beni ve muhtarlığımı karalama derdine düşmüştür. Aileye teslim edilen bütün yardımların dekontları benim elimdedir. Yardımları teslim aldığına dair imzalı belgelerde bende mevcut. Hukuki olarak aileden şikayetçi olacağım. Bu haksız ithamlar karşısında hukuki olarak hakkımı arayacağım. Mahallemizde bizim yaptığımız işleri ve bizi herkes biliyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz