Modern Pazarı’na Corona Uğramaz Mı?

0

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde her hafta Cumartesi günü kurulan Modern Pazarı’nda coronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında ‘sosyal mesafeye’ uyulmadığı gözlenirken, sebze ve meyvelerin hijyen kurallarına aykırı olarak bazı yer tezgahlarında açık bir şekilde satışa sunulması dikkatlerden kaçmadı.

MASKELERİ ZABITA DAĞITTI
Coronavirüs’ten dolayı ‘EvdeKal’ çağrılarına uyan vatandaşların, evinin erzak ihtiyaçlarını görmek için pazar yerine indiği gözlendi. Kalabalık bir ortamın olduğu pazarda esnafın ellerine eldiven taktığı ancak maske kullanmadığı görüldü. İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnaflara ücretsiz maske ve eldiven dağıttı. Esnaf ve vatandaşlar sık sık uyarıldı.

‘SEÇEREK ALMAK YOK’
Sosyal mesafe uygulamasının gerçekleşmediği pazar yerinde, zabıta ekiplerinin girişe astığı “meyve ve sebzeleri hijyen nedeniyle seçerek almayınız” yazılı uyarıya riayet eden vatandaşa esnaflar, tezgahlarındaki ürünleri kendileri poşetleyip vermesi tek hijyen kurallarının dikkate alındığı uygulama olarak dikkat çekti. Ama bazı duyarsız vatandaşlar ise kendileri seçmek istedi, esnaf izin vermedi.

SÜREKLİ UYARI YAPILDI
İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, pazar yerinde sürekli olarak dolaşırken, esnaf ve vatandaşları uyarmaya çalıştı. Pazarcı esnafına ücretsiz maske ve eldiven dağıtımının yanı sıra hijyen kurallarının uygulanması için de sürekli uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, vatandaşlara da alışveriş yaparken sosyal mesafeye dikkat etmelerini istedi.

Yerde tezgah açan esnafların gün boyu satışına izin veren ekipler, alışverişini tamamlayan vatandaşlara pazar yerinde kalabalık oluşturmamaları için ayrılmalarını nazik bir dille rica etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Samsun’un en büyük pazar yerlerinden olan İlkadım Modern Pazarı’nda ‘sosyal mesafeye’ uyulmadığı gözlemlenirken, virüs salgınına rağmen insanlar evlerinin ihtiyaçlarını görmek için pazara akın etti.

Pazar yerinde hijyen kurallarını hiçe sayan bazı pazarcı esnafı, yere açtıkları tezgahlarda satış gerçekleştirmesi dikkatlerden kaçmadı.

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, esnaflara maske ve eldiven dağıttı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz