Mobil Ekipler Hasarlı Konteynerleri Tamir Ediyor

0

İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı mobil ekip, değişimine ihtiyaç duyulan çöp konteynerlerini bakım ve onarımını gerçekleştirdikten sonra yeniden vatandaşların kullanımına sunuyor.

Mobil ekip, konteynerleri atölyeye getirip tamir etmek yerine hasarlı konteynerları bulundukları yerde tamir ederek zaman kaybının önüne geçmiş oluyor.

Mahalle araları ve bulvar üstü araç trafiğinin yoğun olduğu çöp konteynerlerinin önüne çekilen araçlar yüzünden sıkıntı yaşandığını ifade eden Temizlik İşleri Müdürü Recep Aslan, “Çöp konteynerleri önüne gelişi güzel araçlar park ediliyor. Böyle olunca da çöp toplama aracımız ve mobil ekiplerimiz konteynerlere müdahale edemiyor. Çöp toplama araçlarımız ise konteynerlere yanaşıp boşaltma işlemini gerçekleştiremiyor. Araçlarımız belirli gün ve saatlerde çöp topluyorlar. Sürücülerden, araçlarını çöp konteynerlerinin önüne park etmemelerini istiyoruz” dedi.

Oluşturulan mobil ekip yerinde konteyner bakım aracı ile çöp konteynerlerinin; boya, onarım, yenilenme vb. bakımlarını bulunduğu yerde hızlı bir şekilde yaparak tekrar kullanıma hazır hale getirdiğini söyleyen Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Böylelikle hem zamandan hem de konteyner tamiratı ve yeni konteyner satın alınmasına harcanan paradan tasarruf ediyoruz. İlkadım ilçemizin genelinde 4 bine yakın galvanizli konteyner, 200 adet ise yer altı ve yer üstü çöp konteyneri bulunuyor. Konteynerler gerek kullanım hatası gerekse de zamanla aşınıp hasarlı hale geliyor. Çoğunluklu amacı dışında kullanmaktan kaynaklı hasarların onarımını konteynerlerin bulunduğu yerlere yapıyoruz. Böylelikle bölgeler konteynersiz kalmıyor. Mobil ekibimiz günde ortalama 15-25 hasarlı konteynerin onarımı yapıp kullanabilir duruma getiriyor” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz