Milli Ekonominin Temeli Tarımdır

0

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin tarım alanında hayata geçirdiği yenilikçi ve dikkat çekici projeler, Cumhuriyet Gazetesi’ne haber oldu. Deveci, “Atatürk’ün milli ekonominin temeli tarımdır’ sözünü unutmadan Atakum’da Kırsal Kalkınma Modeli oluşturduk” dedi.

Samsun’da tarım alanında hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Atakumlu Başkan Cemil Deveci, tarım alanında hayata geçirdiği projelerle yer aldı.

Karakılçık buğdayı, Atatohum, Halk Yem Evi, atıkların gübre ve mama olmasını öngören proje, Atakum’un kendi peynirini üretmesi, tarımsal destek kapsamında 25 kadına jersey inek verildiğine dikkati çekilen ve birçok projeye yer verilen haberde, Başkan Deveci’ninde mesajı paylaşıldı.

Başkan Cemil Deveci mesajında, “Tohum özgürlüktür, tohum vatandır’ diyerek çıktığımız bu yolda, geçtiğimiz iki yılda toprağa dokunmanın, üretmenin ve ürettikçe özgürleşmenin gururunu yaşadık. Kırsal mahallelerimizde binlerce çiftçimizle dayanışma sağladık. Üretmenin önündeki engellerle mücadele ederken, hayata geçirdiğimiz her projede Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milli Ekonominin temeli tarımdır’ sözünü unutmadan ‘Atakum’da Kırsal Kalkınma Modeli’ oluşturduk. Bu model sayesinde de birbiriyle bağlantılı birçok projeyi uygulamaya devam ediyoruz. Hiçbir zaman unutmuyoruz; Toprağımız ve tohumumuz kadar özgür, ürettiğimiz kadar bağımsızız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz