Millet Bahçesi’nde Samsunspor Anıtı Nerede?

0

Samsunspor’un sayısız başarılar elde ettiği, Kırmızı-Beyazlı kulüple bütünleşen eski 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine yapılan Millet Bahçesi açıldı. Kırmızı-Beyazlı camianın gözleri, yapılması yönünde söz verilen Samsunspor Anıtı’nı aradı ama bulamadı. Başkan Demir yaptığı konuşmada anıtla ilgili bir kelime dahi etmedi. Samsunspor camiası bu duruma tepkili ve açıklama bekliyor.

Yılport Samsunspor’a 40 yıl kadar ev sahipliği yapan, sayısız başarıların, galibiyetlerin elde edildiği eski 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine Millet Bahçesi yapıldı. Samsun’un Canik ilçesinde bulunan alana yapılan “Samsun Millet Bahçesi” önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferansla katıldığı törenle açıldı.

KARAASLAN SESSİZ KALMAMIŞTI
Samsunspor taraftar grupları ve Samsunlu vatandaşlar, Samsunspor’la bütünleşmiş alana Kırmızı-Beyazlı kulübün değerlerini yaşatacak bir proje yapılması konusunda çağrıda bulunmuşlardı. Bu çağrıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan sessiz kalmamıştı.

ANIT SÖZÜ VERİLDİ
30 Kasım 2018 tarihinde dönemin Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık’ı ziyaret eden Karaaslan, 20 Ocak 1989’da yaşanan elim kazayı en ağır şekilde atlatanlardan biri olan, eski futbolcu ve dönemin başkan yardımcısı Emin Kar’la birlikte Millet Bahçesi’nin yapıldığı alana gitmiş, Kırmızı-Beyazlı camiaya “20 Ocak Anıtı” sözü vermişti.

“SAMSUN’DAN BİR SES DUYDUK”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan burada yaptığı açıklamada, “Samsun’un can damarı olabilecek bir alanda Millet Bahçesi projesinin gerçekleştirilecek olmasını çok önemsiyoruz. Millet bahçesi projesi şekillenirken bir ses duyduk Samsun’dan. O ses bize, ‘Samsunspor’un anısının yaşatılması gerektiğini’ söyledi. Gelecek nesillere bu hatıraları devredeceğimiz bir anıt yapılacak” şeklinde konuşmuştu.

TARAFTAR TEPKİLİ
Önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telekonferans sistemiyle katılarak açtığı Millet Bahçesi’nde Samsunspor Anıtı’ndan eser yoktu. 250 dönümlük araziye yapılan Millet Bahçesi’nin maliyeti 30 milyon lirayı geçerek tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı konuşmada Samsunspor Anıtı’nın ne zaman yapılacağından hiç bahsetmedi. Samsunspor taraftarı bu duruma tepkili.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz