Miliç Tesisler ve Sakarlı Festival Alanına Talibiz

0

Ülke genelinde korona virüs sonrası yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Terme Belediyesi de çalışmalarına hız verdi.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu ve Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü İsmail Kasapoğlu ile birlikte ilçede yapılması planlanan yeni yatırımlar için istişarede bulundu.

Başkan Ali Kılıç, gençlik merkezi, meslek yüksek okulu ve yapımı tamamlanmak üzere olan yarı olimpik yüzme havuzunun olduğu bölgeyi; spor alanları, mesire yerleri ve yeni rekreasyon alanları ile bir cazibe merkezi haline getirmeyi planladıklarını ifade etti.

MİLİÇ TESİSLERİ İÇİN YENİ ADIM
İşletmesi Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan Miliç Tesisleri’nin işletmesini Terme Belediyesi’ne almak için görüşmelerin sürdüğünü de dile getiren Başkan Kılıç, “Miliç Tesisleri, Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük ve güzel tesis. Bu alanı daha kullanışlı ve verimli hale getirmek için Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir’le görüşmelerimiz sürüyor. Miliç Tesisleri ve Sakarlı Mahallesi’ndeki festival alanının belediyeye tahsisi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgelerinin tahsisini yaptıktan sonra yeni yatırımlar yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz