Miliç Sahiline Girişlere Zam Herkes Şaşkın

0

Samsun Terme Miliç Sahili’nde Büyükşehir Belediyesi’nce giriş ücretlerine zam yapıldı. Sahilde çadırla yada karavanla konaklama ücreti, 3 yıldızlı bir otelin fiyatına yaklaştı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz döneminde çevre düzenlemesi yapılan Terme Miliç Sahili’ne girişlerde vatandaşlardan ücret alınıyor. Daha önce alınan 5 lira yada 10 lira gibi sembolik ücretlere yüksek zam yapıldığı ortaya çıktı.

Turizm sezonunun devam ettiği şu günlerde girişte alınan yüksek ücretler ise görenleri şaşırtıyor. Sahilde konaklamak isteyen tur veya karavan sahiplerinden neredeyse 3 yıldızlı otellerde alınan ücretler alınıyor.

FİYATLARI GÖRENLER ŞAŞTI KALDI
Terme Miliç Sahil Tesisleri giriş ücretleri olarak asılan panoda 1 kişiden 4 lira 50 kuruş, motosikletli kişiden 9 lira, otomobilden 13 lira, minibüsten 40 lira, midibüsten 72 lira, otobüsten 121 lira alındığı belirtiliyor. Günlük çadır yeri ise 2 kişilik 46 lira, karavan yeri için ise 61 lira alındığı belirtiliyor. Sahile giriş yapanlara ise Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan Samsun Anakent Turizm Ticaret Ltd. Şt. adına fiş kesiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz