MHP’lilere Tahriklere Kapılmayın Uyarısı

0

Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerince yapılan hain hava saldırısını değerlendiren MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Katil Esad’ın Rusya arkasında durarak, rejim güçleri bize saldırı yaptı. Saldırı tamamen kalleşçedir” dedi.

MHP’li Başkan Karapıçak, “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Sözün bittiği yerde mücadele başlar. Kahraman Türk askerimiz, bölgedeki tehdit unsurlarını ortadan kaldırmak için geniş çaplı operasyonlara başlamıştır ve tam destek veriyoruz” diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın uyarısını da dikkate aldıklarını belirten Karapıçak, şöyle konuştu; “Bu mesele, partiler üstü olduğu unutulmamalı. Şehitlerimiz ve yaralılarımızın olması dolayısıyla yurdun dört yanında infial hâlindeki milletimizin, tepkisini göstermesi tabiidir. Ancak teşkilat mensuplarımız; duygusal tepkileri fırsat bilip kitle psikolojisini kaşıyarak tahriklere yeltenen kötü emelli kişi ve odakların harekete geçebiliceği ihtimali hatırda tutulmalıdır. Kalabalıkları kargaşaya sevk eden maksatlı teşebbüslere karşı dikkatli ve müteyakkız olmalıyız. Tedbirler titizlikle alınmalıdır. Genel Merkezin bilgisi dışında kişisel girişimlerde bulunmak ve inisiyatif almak isteyenlere engel olunmalı. Sosyal medya üzerinden toplumu ümitsizlik ve kaosa sürükleme amacıyla yapılan kara propagandalar ve kışkırtmalara karşı dikkatli olunmalı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz