MHP’li Karapıçak: Uzunlar’a Kınama Cezası Verilmiş!

0

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Atatürk’ün manevi şahsiyetine ağır hakaretler eden ve MHP’yi de hedef alan sözlere de imza atan AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar’a kınama cezası verildiğini açıklayarak, tepkisini dile getirdi. Karapıçak, “Cumhur İttifakı’na zarar verenlerin barındırılmasını anlamıyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar, sosyal medya hesabından Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik ağır hakaretler yapmasının yanı sıra MHP ve İYİ Parti’yi de hedef alan paylaşımlara imza atmıştı. Uzunlar, sosyal paylaşım hesabından Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’yi de adeta dinsizlikle suçlamış, “Her zaman söylerim, MHP’den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP’de kaldı. İP’ye de tüm bunlardan arta kalanlar gitti” diyerek, ittifak ortağı MHP’de Müslüman kalmadığını ima etmişti.

KINAMA CEZASI YETERSİZ
AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınan ve 1 yıl önce AK Parti İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen Hasan Uzunlar’a kınama cezası verildiği ortaya çıktı. Uzunlar’a kınama cezası verildiğini kamuoyuna açıklayan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ın tepkisi sert oldu. Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı AK Parti’ye üstü kapalı uyarılarda bulunan Karapıçak, “En ufak hatası olanları ihraç ediyor ya da susturuyoruz. İttifakın yara almadan devam etmesi lazım. Biz aynı hassasiyeti karşı taraftan göremiyoruz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de talimatı bu yönde. Karşı tarafta böyle adamlar çıkıyor, Atatürk’e, MHP’ye olmayacak şeyleri söylüyor ve hakaret ediyor. Kınama cezası verilmiş. Kınama cezası ne demek? Bu kadar ağır bir suça kınama cezası verilmesi bence yetersiz” dedi.

KIRGINLIĞINI AÇIKÇA DİLE GETİRDİ
Abdullah Karapıçak açıklamasında kırgınlığını açıkça ifade ederek şunları kaydetti; “Biz Canik’ten eski ilçe başkanı ile belediye meclis üyesini, grup kararına uymadıkları için ihraç ediyoruz. Aynı şekilde Cemal Enginyurt’u Genel Başkanımız ihraç etti. Bunun gibi Türkiye’de birçok örnek var. AK Parti kanadında böyle suçları işleyenler, Cumhur İttifakı’nın ruhuna zarar vermeye çalışanların orada barındırılması anlaşılır gibi değil. Cumhur İttifakı’nın ruhunu inciten veya zarar veren insanların bence barındırılmaması gerekiyor. Atatürk, Türk Milleti’nin ortak değeridir. Ortak bir değere dil uzatmak demek, sadece Cumhur İttifakı’na değil, Türk Milleti’nin varlığına ve inanıncına zarar veriyor. Biz, bize düşeni yapıyoruz. Karşılığında böyle şeyler olunca da biz inciniyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz