MHP’li Başkan Karapıçak: Köye Dönüş Başladı

0

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve beraberindeki heyet, Vezirköprü ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretlere Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz’ı ziyaretle başlayan MHP İl Başkanı Karapıçak’a, İlçe Başkanı Dursun Gülünay ve beraberlerinden heyet eşlik etti.

KARAPIÇAK’TAN İYİ TARIM VURGUSU
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’i ziyaret eden Karapıçak ve beraberindekiler, faaliyetler hakkında bilgi aldı. Karapıçak ve Edis, çiftçilerle biraraya geldi.

MHP’li Başkan Karapıçak, şöyle konuştu; “Salgın sürecinde tarımsal üretimin önemini bir kat daha anladık. Tarımsal üretim anlamında Kovid-19 salgını tarımsal üretimin önemi ve iyi tarım uygulamalarının anlaşılması açısından bir fırsat oldu diyebiliriz. Görüyoruz ki insanlarımız şehirlerden köylerine dönme çabasında. Köylerimize yani kırsal mahallelerimize yapı izinleri neredeyse 4 kat artmış durumda. İnsanlarımız küçük de olsa kendi bahçesini yapma çabasına giriştiler. Bu tarımsal bilincin sürdürülebilir bir üretim anlayışına vesile olmasını diliyorum. Elbette ki; güvenli tarım ve iyi tarım uygulamaları ile birlikte.”

Vezirköprü ziyaretlerinde İl Başkanı Karapıçak ve heyete eşlik eden Belediye Başkanı Sadık Edis, belediyenin projesi olan soğuk hava tesisini ve örtü altı sebze üretimi yapılan seraları birlikte gezdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz