MHP Samsun’da Kongre Takvimi Netleşti

0

MHP’nin Samsun’daki ilçe kongreleri İlkadım İlçesi’nin 9 Ağustos’taki kongresi ile başlayacak, 27 Eylül’de yapılacak Çarşamba ile sonlanacak. İl Başkanı Karapıçak, herkesin aday olabileceğini belirterek, “Cumhur İttifakı’na ve 2023 vizyonuna uygun kadroları oluşturacağız” dedi.

MHP Samsun Teşkilatı, kongre çalışmalarına hız verdi. MHP Türkiye genelinde kongre sürecini 9 Ağustos’ta İlkadım’da yapılacak olan kongre ile başlatacak. 15 Ağustos’ta 19 Mayıs, 16 Ağustos’ta Atakum, 17 Ağustos’ta Vezirköprü, 22 Ağustos’ta Alaçam ve Bafra, 23 Ağustos’ta Canik, 24 Ağustos’ta Ayvacık, 29 Ağustos’ta Yakakent, Asarcık ve Kavak, 8 Eylül’de Havza, 9 Eylül’de Ladik, 13 Eylül’de Tekkeköy, 20 Eylül’de Terme, 22 Eylül’de Salıpazarı, 27 Eylül’de Çarşamba ilçe kongreleri gerçekleştirilecek.

HERKES ADAY OLABİLİR
İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından MHP Genel Merkezi tarafından il kongresinin yapılacağı kongre tarihi netleştirilecek. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, tek aday gibi bir formül üzerinde durmadıklarına dikkati çekti.

2023 KADROLARI OLUŞACAK
“İsteyen herkes aday olabilir” diyen Başkan Karapıçak, şöyle konuştu; “Tabiki MHP’nin ülküsünü benimseyen, geçmişinde kirli defterleri olmayan, Cumhur İttifakı’na uygun, 2023 vizyonunu benimseyen adaylarımız kongrelerde aday olarak çıkabilirler. Bu onların hakkıdır. Bunun yanı sıra korona virüs tedbirlerini de göz önünde bulundurarak kongrelerimizi az sayıda katılımla gerçekleştirmeye özen göstereceğiz. 2023 kadrolarını oluşturmak için bizde yoğun bir çaba içerisindeyiz. MHP’nin üç hilalli bayrağını zirvede dalgalandırmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz