MHP İlkadım Kongresi’ne Tam Not

0

Samsun’da Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da 9 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen ve “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” sloganıyla MHP 13. Olağan Büyük Kurultaya giden süreçte, Siyasi Partiler Kanunu’na uygun olacak şekilde yapılması lazım gelen il ve ilçe kongrelerinin ilki, İlkadım’da gerçekleştirilmişti.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın da katıldığı ve divan başkanlığı yaptığı kongrede, mevcut Başkan Özcan Kınalı 258 oy ile MHP İlkadım İlçe Başkanı olarak seçildi.

İlkadım İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca kesin sonuçların açıklanmasının ardından genel merkeze iletilen tutanak ve listenin onaylanmasının ardından yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri görevine başlayacak.

Covid-19 salgınına ve yoğun sıcağa rağmen katılımın ve ilginin yoğun olduğu kongrede hijyen önlemleri öne çıktı. Sosyal mesafe ve hijyen konularına MHP Genel Merkezi’nin yazılı talimatları doğrultusunda uyulan İlkadım 5. Olağan Kongresi, MHP Samsun adına unutulmaz bir kongre olma niteliği taşıyor.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “İlkadım’dan sonra 19 Mayıs ilçe kongremizi yapacağız. ‘İlkadım, 19 Mayıs’ bizlere, Atamızdan miras ve gurur kaynağı olan meşale şehir Samsun adına gerek adları gerek ise manaları ile anlamlıdır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz