Mert Irmağı’nda Büyük Tehlike

0

Samsun’un Canik İlçesi’ni 2012 yılının Temmuz ayında vuran sel felaketinde 14 kişi hayatını kaybetmiş, milyonlarca liralık zarar oluşmuştu.

Felaketin boyutunun artmasına neden olan ihmallari, uzmanlar Mert Irmağı’nın yatağının değiştirilmesi ve daraltılması olarak sıralarken, ırmak kenarında oluşturulan çöp alanlarınında tahribatı artırdığına vurgu yapmıştı. İlkadım Belediyesi, Mert Irmağı’nın kenarında kendisine çöp ve moloz dökme alanı belirledi.

MÜDAHALE EDİLMELİ
Belediye ekipleri moloz ve çöpleri Ataköy Mahallesi’nde belirledikleri alana dökmeyi sürdürüyor. Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, dere yada ırmak yataklarının kenarında çöp yada moloz döküm alanlarının belirlenmesinin çok riskli olduğuna dikkati çekti. Memişoğlu, “14 kişinin hayatını kaybettiği Canik sel felaketinde ihmaller ortada. O dönem dere yatağının değiştirilmesi ve ırmak çevresinde oluşturulan çöp biriktirme alanları tahribatı artırdı. Burada tehlike var. Dere yataklarından Samsun Büyükşehir Belediyesi sorumlu. Samsun Valiliği’ni de göreve davet ediyorum. Buna müdahale edilmesi lazım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz