Mediclust’tan Desteği Çekenler Baksın

0

Samsun’un medikal malzeme anlamında yerel markası olan Mediclust, Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta tarafından yeniden gündeme taşındı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini çekmesi sonrası ASELSAN ile görüşmelere başlayan Mediclust firmasının Samsun için çok önemli olduğunu belirten Erhan Usta, corona virüsün yayıldığı ortamda firmaya olan ihtiyaca dikkati çekti.

DEVLET DESTEK VERMELİ
Daha önce bu konuda, önergeler veren, kanun teklifi sunan ve konuyu defalarca gündeme getiren Usta, “Seçim öncesi “Cumhurbaşkanının talimatıyla buradayız” diyenler, Mediclust’tan desteğini çekenler, umarım işin şaka olmadığını ve stratejik önemini şuan anlamışlardır. Özetle, tıbbi alet ve medikal malzeme üreticilerinin çatı organizasyonu olan Mediclust AŞ. devlet tarafından desteklenmeli; ülkemizin bu salgınla mücadelede ve orta ve uzun vadede ihtiyaç duyduğu ürünleri üretecek organizasyona bir an evvel başlanılmalıdır” dedi.

MEDİKAL SANAYİ HAYATİ ÖNEME SAHİP
Erhan Usta, şöyle devam etti; “Biyolojik silahların, konvansiyonel silahlardan daha tehlikeli olabileceği bu salgınla görülmüş, ülkemizde savunma sanayi gibi medikal aletler sektörünün de derhal organize edilerek desteklenmesi gerektiği anlaşılmıştır. Samsun’da bu potansiyel ve tecrübe vardır. Bu anlamda, Samsun’da “Medikal Kümelenme” önerileri hükümet tarafından acilen dikkate alınmalı ve gereği bir an önce yapılmalıdır. Bilinmelidir ki, Samsun’da müteşebbis, her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır! Yeter ki hükümet işin üzerine eğilsin ve üzerine düşeni yapsın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz