Matematiksel Olarak Garantilemeden ‘İş Bitti’ Diyemeyiz

0

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Lig Radyo’da ‘Ajans Futbol’ yayınını gerçekleştiren Yetkin Etkin’in ‘Samsunspor Özel Programı’na konuk oldu.

Koronavirüs ile ilgili tedbirlerin çok sıkı bir şekilde uygulanması gerektiğinin altını çizen Sağlam, “Belki de 100 yılda bir başımıza gelecek sıkıntılı bir süreci yaşıyoruz. Gündemi çok yakından takip ediyoruz. Dünya Sağlık Örgütü yeni bir yayın yaptı. Salgının çok şiddetli bir şekilde ivme kazandığını söyledi. Dolayısıyla dünyanın çeşitli yerlerinden ölüm haberlerini maalesef alıyoruz. Gençler salgının dışında değil gibi gözüküyor ama onlarda tehdit altında. Maalesef genç kesimde böyle bir rahatlık var. Bu rahatlık sonrasında daha farklı sıkıntılara sebep olabilir. Herkes bu salgının içerisinde. Çünkü bu virüs gençlerde, yaşlılarda, çocuklar da olabiliyor. En yeni maalesef İran’da 7 yaşında bir çocuğun virüsten dolayı ölüm haberi geldi. İş farklı bir boyuta doğru gidiyor. Ondan dolayı herkesi biraz daha hassas olmaya, tedbirleri de çok sıkı bir şekilde uygulamaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

ALBAYRAK VE TERİM AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN
Koronavirüs’te testleri pozitif çıkan Galatasaray ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ve eşi Nadide Albayrak ile Teknik Direktör Fatih Terim’e geçmiş olsun dileklerini ileten Ertuğrul Sağlam, “Ben Samsunspor’da oynarken 1992 yılında Fatih hocamızda Ümit Milli Takım antrenörüydü. Samsunspor’dan Ümit Milli Takıma gittiğim dönemde benim antrenörlüğümü yapıyordu. Daha sonra Sepp Piontek’in ayrılmasından sonra A Milli takımın başında Polonya ve Norveç maçlarına çıktı. Norveç maçı da benim hayatımın dönüm noktasıdır. Norveç maçı benim hayatımda ilk defa 11’de başladığım maçtır. Namağlup Norveç’i 2-1 yenerek onlara ilk mağlubiyetini Fatih hocayla beraber tattırdıydık. Ondan sonra da A Milli Takımdaki beraberliğimiz uzun yıllar devam etti. Hayatımızda da Fatih hocamızın önemli bir yeri vardır. Futbolumuza da değer katmıştır. Dileğimiz inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşup aramıza dönmesidir” dedi.

BU SAATTEN SONRA DA BUNU BIRAKMAYIZ
Ligde 10 puan farkla lider ama yine temkinli davranmak zorunda olduklarını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “12 maç üst üste kazanmak, rakibimiz olan Manisa Futbol Kulübü ile 10 puan fark ve kalan 6 maç var. Bu durumdan sonra bizim şampiyonluğu bırakmamız çok büyük sürpriz gibi görünüyor. Bu verilen ara tabii ki hiç birimizin istemediği bir araydı. Ama taraftarlarımız şundan emin olsun ki, Allah’ımız inşallah bize bu sıkıntılı süreci en kısa zamanda atlatmayı nasip eder. Ondan sonra her şey normale döner. Hepimizin büyük keyfi olan futbolla tekrar hep beraber işimize döneriz. Biz yine bu işimizi en iyi şekilde devam ettirip inşallah taraftarımızın da istediği o şampiyonluğu alırız. Ama ondan daha önemli işler var. Bu süreçten en az zararla çıkıp yeniden normal hayata dönmemiz lazım. Sorumlu insanlar gibi davranalım. Bakanlığımızın, bilim kurulumuzun, bilim adamlarımızın ve doktorlarımızın direktiflerine uyalım. Evde kalalım, sağlıklı kalalım. 15 Şubat tarihinde deplasmanda oynadığımız Manisa Futbol Kulübü maçına biz 2 puan önde gittiydik. O günkü maçı kazanıp puan farkını 5’e çıkardık ve yine o hafta içinde bir maç daha oynadık. Oradan da yine biz kazanıp rakibimiz kaybedince puan farkı 7’ye çıktı. Moral ve motivasyon olarak üste çıktık. Rakibimiz aşağıya indi. Ondan sonra iş biraz daha kolay oldu ama yine temkinli davranmakta fayda var. Matematiksel olarak garantilemeden de ‘iş bitti’ diyemeyiz. Büyük bir avantajımız var. Bu saatten sonra da bunu bırakmayız” diye konuştu.

KULÜPLER BİRLİĞİ BİZLERE SORMAZ
İkinci ve üçüncü lig Kulüpler Birliğinin kalan 6 maç ile ilgili kendilerine bir şey söylemediğini belirten Ertuğrul Sağlam, “Bu tür kararlar alınırken bu işin ana merkezinde olan insanlara pek danışılmaz. Avrupa şampiyonasının ertelenmesinden sonra bir zaman dilimi oluştu. Artık haziran ayında da maç oynanabilir. Bu süreci bir görmek lazım. İnşallah bu sıkıntılı süreci atlatacağız” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz