Marketlerde Raf-Kasa Fiyat Oyunu

0

Pandemi’nin yarattığı ekonomik sorunların etkisiyle ‘girdi maliyetleri’ndeki artışı bahane ederek, gıda ürünlerine ‘fahiş zam’ yapan firmalara karşı topyekün bir mücadele başlarken, İlkadım Belediyesi de denetimlerine hız verdi.

Zabıta ekipleri, market raflarındaki ürünlerin hijyen, genel temizlik ve son kullanım tarihlerini tek tek kontrol etti.

3 İŞYERİNE TUTUNAK
Vatandaşların markette en sık karşılaştığı sorunlardan birisi olan ürünün kasa çıkış fiyatının reyonda yazan fiyattan pahalı olmasını mercek altına alan zabıta ekipleri, ‘reyon fiyatı ile kasa çıkış fiyatı’ arasındaki uygunluğu denetledi.
Denetimlerde evrakları eksik olan, fiyat etiketleri bulunmayan, reyon ve kasa fiyatları farklı olan 3 işyerlerine tutanak tutuldu.

ALO 153’E İHBAR EDİN
Haksız ve fahiş fiyat uygulamasının önüne geçmeye çalıştıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Marketlerde denetimlerimizi sıkılaştırdık. Vatandaşlardan çağrı merkezlerimize gelen şikayetler doğrultusunda büyük tepkilere neden olan marketlerin ‘etiket fiyatı ile kasa fiyatı’ arasındaki farklılıklarına yönelik olası fiyat tutarsızlığının önüne geçmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız bu tür şikayetlerini tespit ettikleri takdirde Alo 153 ihbar hattına başvurabilirler” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz