Mağdur Ailenin Yardım Paraları Savcılık Oldu

0

Yardıma muhtaç aile, başlatılan yardım kampanyasında yardımların bir kısmının kendilerine ulaşmadığı iddiası ile mahalle muhtarı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Samsun’un İlkadım ilçesinde yaşayan 14 yıldır evli olan Kadir (36) ve Nurgül Kuzu (30) çifti 3, 10 ve 13 yaşlarındaki çocuklarıyla kırık dökük eski eşyalarla dolu bir evde yaşıyor. Ailenin düzenli bir işi olmadığı için 3 ayda bir verilen 400 TL sosyal yardımla geçimini sağlamaya çalışıyor. Çocuklar okula gittiğinde 140 TL bir çocuk yardımı alıyorlar. 8 aylık kira ve 4 aylık fatura borçları ile 4 yıl önce bankadan çektikleri 10 bin TL nedeniyle hacze düşmüş kredileri bulunuyor.

YARDIMSEVERLER SEFERBER OLDU
Ailenin bu zor durumu haberlere konu oldu. Haberlerin yayınlanmasının ardından aileye hayırseverler yardım etmek için seferber oldu. Yardımseverler Fevziçakmak Mahallesi Muhtarlığı’na, aile adına açılan hesaba ve Muhtar Çağlar Işık’ın aile adına açtığı iddia edilen hesaba yardımlarını ulaştırdı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Kuzu ailesi iddiaya göre muhtarlığa bırakılan elden yardımlar ile kendi hesabına yatırılan yardımları aldı. Kuzu ailesine ulaşan Mustafa Kocakaya isimli yardımsever, muhtarın aile adına açtığı iddia edilen hesaba 200 lira para yatırdığını ve alıp almadığını sordu. Kuzu ailesi, Muhtar Işık’ın aile için açtığı yardım hesabından kendilerine para verilmediğini öne sürerek, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetçi oldu. Olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz