Maganda Kurşunu Hayatını Kararttı

0

Samsun’da yılbaşı akşamı magandaların silahından çıkan kurşunla başından yaralanan ve ölümden dönen Emre Karasan, kısmi felç kaldı. Evini geçindiremeyecek durumda kalan genç adam, magandaların bulunmasını istedi, yardım için Vali Zülkif Dağlı’ya çağrı yaptı.

31 Aralık günü saat 23.30 sıralarında Samsun’un İlkadım ilçesi Yenidoğan Mahallesi’nde meydana gelen olayda, evinin çatısındaki köpeğine yemek götüren Emre Karasan, geri dönmeyince ailesi meraklandı. Çatıya çıkan aile üyeleri, Karasan’ı yerde yatarken buldu.

Gazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Emre Karasan’ın başına yorgun mermi isabet ettiği belirlendi. Karasan, yapılan ilk müdahalenin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. 7 saat süren ameliyat ile başındaki mermi çıkarıldı. Günlerce yoğun bakımda kalan Emre Karasan, ölümden döndü, ancak sol tarafı kısmi felç kaldı.

ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Ancak kurşunun başına isabet ederek sinirleri zedelemesi sonucunda kısmı felç yaşayan Emre Karasan, vücudunun sol kısmını hareket ettiremiyor. Maganda kurşununun hedefi olan ve kısmı felç geçiren Emre Karasan, Samsun Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada yaşadıklarını anlattı, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’ya yardım çağrısı yaptı.

VALİ DAĞLI’YA ÇAĞRI YAPTI
Emre Karasan, “Yılbaşı gecesi çok silah atıldı. Her evden silah sesi geliyordu. Ortalık adeta savaş alanına dönmüştü. Köpeğim seslerden korkup havlamaya başladığı için ben de yukarı ona bakmaya çıktım. Bu sırada başımdan vurulmuşum. Ne olduğunu anlayamadım. Sonrasını da zaten hatırlamıyorum. Gözümü hastanede açtım. Bu tür bir eğlenme şekli olamaz. Yani 5 dakikalık bir zevk için insanlar mermi sıkıyor. O 5 dakikalık zevkleri için ben ölebilirdim. Yine çok şükür atlattık. Sol tarafım tutmuyor kısmi felç geçirdim. Doktorlar fizik tedaviyle düzelebileceğimi söyledi. İnşallah düzelirim. Bu kişilerin de yakalanarak cezalandırılmasını istiyorum. Beni işimden gücümden ettiler. Çalışamaz hale geldim. Ev geçindiriyordum ama şimdi aileme bakamıyorum. Yetkililerden yardım istiyorum. Sayın Valimizden yardım etmesini istiyorum” dedi. samsunhaberajansı.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz