Lütfen Panik Yapmayın Corona Hattı Devrede

0

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde vatandaşların yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastalığıyla ilgili sorularını yanıtlamak ve onlara psikolojik destek vermek için kurulan Bilgi ve Danışma ile Psikososyal Destek Hatları, günde yaklaşık 200 vatandaşın sorularını cevaplıyor.

4 BİN ÇAĞRIYA BAKTIK
Şimdiye kadar yaklaşık 1 aylık süre zarfında 4 bin civarı aramayı yanıtladıklarını söyleyen Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “İki ayrı danışma hattımızı arayan vatandaşlarımıza hem psikolojik destek veriyoruz hem de hastalıkla ilgili özellikle günlük hayatta ve ev içerisinde almaları gereken önlemler konusunda bilgilendirme yapıyoruz” dedi.

İNSANLAR PANİK YAPIYOR
“Maalesef eklemlerinde ağrı olan, ateşi çıkan herkes kendini olası vaka olarak değerlendirerek panik yapıyor, hasta olduğunu düşünüyor” diyen Müdür Oruç, “Bu kişilerin doğru bilgilendirmesi, gerekmeyen durumlar için hastane başvurularının önüne geçilmesi hasta yoğunluğunun özellikle acillerde artmaması için büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı. Sağlık Müdürü Oruç, Sağlık Bakanlığı ile eşgüdümlü yürütülen bu çalışmayla sağlık çalışanlarının yanında olmayı hedeflediklerini söyledi.

Sağlık İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan Corona Psikososyal Destek Hattı 0 (362) 231 51 46 numarasından her gün 09:00/17:00 saatleri arasında; Corona Bilgi ve Danışma Hattı ise 0 (362) 311 25 21/22/24 numaralarından haftanın 7 günü 24 saat süresince Samsunlulara ve bölge insanına hizmet vermeye devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz