Lovelet ve Yabancılar Pazarı 11 Mayıs’ta, City Mall ve Piazza 1 Haziran’da açılacak

0

Koronavirüsle mücadele kapsamında Mart ayında kapanan alışveriş merkezleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme sürecine ilişkin detayları açıklamış, AVM’lerin açılış tarihini de 11 Mayıs olarak duyurmuştu.

Bu kapsamda Samsun’da bulunan Lovelet Outlet, City Mall, Piazza ve Yabancılar Pazarı’nın da açılış tarihleri belli oldu. Lovelet Outlet ve Yabancılar Pazarı 11 Mayıs Pazartesi günü, City Mall ve Piazza AVM’de 1 Haziran Pazartesi günü açılacak.

AÇIK ALAN, TEMİZ HAVA
Lovelet Outlet tedbirler kapsamında 11 Mayıs Pazartesi kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Dünyadaki diğer örnekleri de inceleyerek açılış için bir planlama yapan Lovelet Outlet, ilk etapta 11.00-19.00 arası hizmet verecek. Otopark girişi ve alışveriş merkezi girişinden başlayarak gelen ziyaretçilerin ateşleri ölçülecek, kabul edilen sınırın üzerinde (38) derece olan ziyaretçiler AVM’ye alınamayacak.

BAZI KURALLAR GETİRİLDİ
Maskesiz ziyaretçi alınmayacak. Özel paketli maske dağıtımı yapılacak. Yaya girişinde 2 metre sosyal mesafe kuralına uygun işaretçiler ile el hijyeniyle başlayan önlemler içerisinde AVM’ye giriş yapılacak. Ortak alanda bulunan oturma bankları kaldırıldı ve yürüyen merdivenlerde 4 basamakta bir işaretçi konumlandırıldı. Asansörler kullanımı olmayacak, ücretsiz çocuk oyun alanı, mescit ve bebek bakım odaları bu süreçte hizmet vermeyecek.

60 GÜNLÜK HİJYENİK ÜRÜN
Teması sıfıra indirmek için lavabo giriş kapıları, musluklar, sıvı sabun ve peçetelikler sensörlü hale geldi. AVM içerisine belirli noktalara yine ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşabileceği temassız dezenfektan makinaları yerleştirildi. Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen ve uygulandığı ortamda bakteri ve virüslere karşı 60 güne kadar hijyen sağlayan ürün yürüyen merdivenlerin tutamaçlarına ve lavabolara uygulandı.

VALİLİK YABANCILAR PAZARI’NA ONAY VERDİ
Samsun Valiliği, tüm sorumluluğun pazar yönetiminde olmak şartı ile Yabancılar Pazarı’nın açılmasına izin verdi. Buna göre; Yabancılar Pazarı’nın giriş ve çıkışları, farklı cephelerdeki kapılardan yapılması sağlanacak. Pazar içinde yan yana bulunan dükkanların biri kapalı biri açık şeklinde faaliyetlerini sürdürmelerine izin verilecek. Yabancılar Pazarı’nın girişi için belirlenen kapılarda, giriş yapan vatandaşların ateş ölçümleri yapılacak. Maskesiz pazarda kimse bulunmayacak. Yabancılar Pazarı’nda aynı anda giren kişi sayısında kısıtlama uygulanacak. Sorumluluk Yabancılar Pazarı yönetimine ait olduğu belirtilirken, Büyükşehir Belediyesi denetimleri yapacak.

Piazza Alışveriş Merkezi ve City Mall AVM, 1 Haziran’da hizmet vereceğini duyurdu. AVM yönetimleri, “Açılış tarihimiz 1 Haziran. Yeniden buluşacağımız gün için sabırsızlanıyor ve üst düzey önlemlerle hazırlanıyoruz” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz