Ladik Sulama Projesi Neden Askıya Alındı?

0

2015 yılında yatırım programına alınan Ladik Sulama Projesi’nin zaman içinde askıya alındığını belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, “Bölgedeki vatandaşın sulama ihtiyacını nasıl gidermeyi planlıyorsunuz?” diye sordu.

İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a yazılı soru önergesi vererek Ladik (İbi ve Havza Ovaları Sulaması) Projesi’ni sordu.

Erhan Usta, “2015 yılında 92.000.000 TL proje tutarıyla Yatırım Programı’na giren ve zamanla yükselerek 2019 yılında 183.098.000 TL proje tutarına erişen Lâdik (İbi ve Havza Ovaları Sulaması) projesi; Samsun ili Lâdik, Havza ve Kavak havzası için son derece önemli bir sulama projesidir” dedi.

Projenin 2015 yılında programa alındığını hatırlana Usta, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 2020 ve 2021 Yılı Yatırım Programları’nda yer almadığını vurguladı.

USTA’DAN SORU ÖNERGESİ
İYİ Partili Erhan Usta, şu soruları sordu: “Lâdik (İbi ve Havza Ovaları Sulaması) projesi neden yatırım programından çıkarılmıştır? Bölgemiz tarım verimliliği ve çiftçi geliri açısından son derece önemli olan bu sulama projesinin yatırım programından çıkarılmasını çiftçinin ve Samsun’un gözden çıkarılması olarak değerlendiriyoruz. Bu kararı kim vermiştir? Hangi şekilde vermiştir? 2022 yılı yatırım programına tekrar dahil edilecek midir? Her programda bitiş tarihi ötelenen bu projenin 2022 yılı yatırım programına alınması durumunda tahmini bitiş tarihi ne olacaktır? Bölgedeki vatandaşın sulama ihtiyacını nasıl gidermeyi planlıyorsunuz?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz