Ladik PTT Havza’ya Bağlanıyor

0

Samsun’un Ladik İlçesi’nde bulunan PTT İlçe Müdürlüğü’nün Havza’ya bağlanacağı öğrenildi. Merkez ve kırsal mahalellerde 17 bin kişinin yaşadığı ilçede vatandaşlar sahipsizlikten yakındı.

Samsun’un 17 bin nüfusa sahip Ladik İlçesi’nde bulunan kamu ve özel kurum-kuruluşlara ait müdürlüklerinin ilçeden bir bir taşınması ilçe halkının tepkisine neden oluyor. Son olarak Ladik İlçe PTT Müdürlüğü’nün Havza’ya bağlanacağı öğrenildi.

SAHİPSİZLİKTEN YAKINDILAR
Sahipsizlikten yakınan ilçe halkı, Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel’e tepki gösterdi. Kamu ve özel kurumların ilçeden ayrılmasına sessiz kalan siyasilere, Ayvacık ve Salıpazarı’nı örnek gösteren ilçe halkı, “Çok yakın süreç içerisinde Ladik, Havza’nın ‘nahiyesi’ konumunda olacak. Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde de aynı durum söz konusu olmuş fakat ilçelerin siyasileri ve bürokratları, belediye başkanı öncülüğünde Ankara’yı ziyaret ederek, kamu kurumlarının ilçelerinden gidişini durdurmuştur. Aynı özveriyi Ladikli siyasilerden ve belediye başkanından bekliyoruz” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz