Ladik Belediyesi Merayı Çöplüğe Çevirdi

0

 

Ladik’te mera alanına belediye tarafından atılan çöp ve moloz yığınlarının büyükbaş hayvanlarını zehirlediği iddia edildi. Yöre halkı, “Şikayetlerimize rağmen belediye çöp atmaya devam ediyor” dediler.

Samsun’un Ladik İlçesi’nde 3 mahallenin mera alanına belediye tarafından atılan çöp yığınları, bölgede besicilik yapan çiftçilerin tepkisini çekiyor.

Ladik’e bağlı Hacıali Pınar, Akpınar ve İskaniye mahallesinde bulunan mera alanı, atılan çöp ve moloz yığınlarıyla doldu taştı.

HAYVANLAR TELEF OLDU
Bölgede yaşayan besiciler, geçmiş yıllarda hayvanlarının otladığı mera alanının, belediye tarafından atılan çöp ve vatandaşların attığı moloz yığınları nedeniyle pislik içinde kaldığını, büyükbaş hayvanlarının ise çöp yığınları nedeniyle otlanırken zehirlenerek telef olduklarını söyledi.

BAŞVURUYA CEVAP YOK
Merada yaşanan sorunun çözümü için yaptıkları başvurulara rağmen sonuç alamadıklarını, belediyenin bölgeye çöp atmaya devam ettiğini, vatandaşlarında moloz atmayı sürdürdüğünü kaydeden besiciler, “Biz meramızın eski haline getirilmesini istiyoruz. Burada hayvanlarımız otluyordu. Şimdi bu meraya atılan çöpler ve molozlar sebebi ile büyükbaş hayvanlarımız otlanırken burada zehirlenerek telef oluyor. Yetkililere sesleniyoruz, meramızı kurtarın” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz