Kuş Cenneti’nde Doğayı İzleyerek Pedal Çevirin

0

Muhteşem doğası ve cıvıl cıvıl kuş sesleriyle ziyaretçilerine yeniden kapılarını açan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, bisiklet ve akülü araçlarla gezilebilecek.

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, araç trafiğine kapalı, bisiklet ve akülü araçlarla ziyaret edilebiliyor. 1 Haziran itibariyle yeniden ziyarete açılan Kızılırmak Deltası, yüzlerce kuş türü ve hayvan çeşidi ile herkesi hayran bırakıyor. Delta aynı zamanda Türkiye’de manda ve leylek popülasyonunun en yoğun yerlerden biri olarak dikkat çekiyor.

BİSİKLETLER BEKLİYOR
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde ziyaretçi merkezi, ürün satış birimleri, yürüyüş ve kuş gözlem alanları, bisiklet ve akülü araç alanları planlandı ve hayata geçirildi. Ziyaretçiler alan içerisinde bisiklet, elektrikli motosiklet, akülü araçlarla dolaşımını sağlayacak, yürüyüş parkurlarının olduğu bir kurgu yapıldı. Geçen yıl haziran ve temmuz aylarında yaklaşık 4 bin bisiklet delta içerisinde ziyaretçiler tarafından kullanılırken, özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği 3 teker bisikletler büyük ilgi gördü.

Kızılırmak Deltası, doğal yaşamın canlandığı, ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunan, birçok doğa sporu etkinliği yapmaya elverişli bir ortam haline geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz