Kuaförün Suyunu Kesen SASKİ’ye Ateş Püskürdü

0

Coronavirüs salgının ülkemizde görülmesinin ardından hükümet nezdinde çeşitli tedbirler alınıp, yasaklar uygulanırken, vatandaşlar mümkün mertebe evlerinden çıkmamaları konusunda uyarılıyor. Aynı zamanda virüse karşı ‘sık sık ellerinizi yıkayın’ tavsiyesinde bulunuluyor.

Hükümetin ‘EvdeKal’ çağrılarına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de katkı vermiş, vatandaşların SASKİ’ye olan su borçlarını Ramazan Bayramı sonrasına ötelemiş, mühürlü olan sayaçları açıp, su akışlarını sağlamıştı.

KUAFÖRÜN SUYUNU KESTİ
SASKİ ise Başkan Demir’in talimatlarının tam tersini yaptı, 3 aylık gecikmiş faturalarından dolayı İlkadım’da faaliyet gösteren bir bayan kuaförünün suyunu kesti, sayacına mühür vurdu. Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Savaş Kiraz, sosyal medyadan paylaştığı ‘kesme iş emri’ ve ‘mühürlü sayaç’ fotoğrafıyla SASKİ’ye adeta ateş püskürdü.

EY SASKİ BURASI İŞYERİ!
Başkan Kiraz, “Ey SASKİ! Böylesine bir günde, hijyene çok önem verilen bir zaman da! Her gün elinizi sık sık yıkayın diye bas bas bağırılan ortamda, benim üyemin suyunu kesiyorsunuz. Yazıklar olsun size. Sizin amacınız esnafa hizmet değil. Sizin amacınız esnafa köstek olmak. Burası bir iş yeridir ve asıl hijyen burada olmalıdır” dedi.

SASKİ’DEN AÇIKLAMA
SASKİ ise sosyal medyadan gelen tepki mesajlarına şu cevabı verdi; “Samsun’da borcundan dolayı suyu kesilen konut abonesi asla söz konusu değildir. Başkanımız Sn. Mustafa Demir beyin talimatıyla önceden suyu kesilen vatandaşlarımızın bile suyunu açmışken, halihazırda su kesintisi yapmamız düşünülemez. Bahse konu olan yer işyeri statüsünde olup kesme işlemi, 3 adet fatura ödenmediğinden dolayı makbuzda da görüleceği gibi sistem tarafından otomatik olarak oluşturulmuş ve işlem iki gün önce tesis edilmiştir. İş emri oluşunca emri alan personel gereğini yerine getirmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz