Korona’yı Bile Bile Bulaştırmak Haramdır

0

Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, korona virüsü salgını ve diğer salgın hastalıklarla ilgili dinen yapılması gerekenleri anlattı. Çakır, “Tedbirlerimizi alarak yaşamalıyız. Devletimizin açıkladığı tedbirlere uyarsak, Allah’ın da izniyle bu virüsün üstesinden geleceğiz” dedi.

BU HASTALIKLAR ALLAH’IN TAKDİRİYLE OLUR
Peygamber efendimizden örnek veren Müftü Çakır, şöyle konuştu; “Resulullah zamanında da müslümanları derinden sarsan veba salgını vardı. Adem Aleyhissalamdan günümüze kadar insanoğlu bir çok salgın ile mücadele etmiş bugün de etmektedir. Bu hastalıklar Allah’ın takdiriyle olur. Onun takdiri olmadan kimsenin birşey yapmaya gücü yetmez. Yine onun takdiriyle bu hastalıkların üstesinden gelebiliriz. Peygamber efendimiz zamanında da yaygın olarak görülen veba hastalığı sonucu birçok insan hayatını kaybetmişti. Peygamberimiz o zaman eshabına ve insanlara şu çağrıda bulundu; ‘Eğer yaşadığınız bölgede veba salgını varsa o bölgeden dışarı çıkmayın ve salgın olan bölgeye de girmeyin.’ Bugün biz de bunu yapmalıyız.”

İl Müftüsü Çakır, “Korona virüs olduğunu bile bile insanlar içinde gezen insanın dinen şunu bilmesi gerekir. Eğer bir insan bu virüsü taşıyorsa ve bile bile başka bir insana bulaştırmak istiyorsa, bu dinen büyük günah ve haramdır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz