Korona Test Kuyruğu Korkutuyor!

0

Kış ayı ile birlikte Samsun’da hızla artan korona virüs vaka sayılarının önüne geçilemezken, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan Covid Polikliniği’nin önünde ise her gün uzun kuyruklar oluşuyor.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILIYOR
Covid Polikliniği’nin önünde kuyruklar oluşturan vatandaşların, sosyal mesafe kuralına uymaması da dikkat çekiyor. Bazı vatandaşların gribal enfeksiyon nedeniyle kuyrukta beklediği, bazı vatandaşlarında ise Covid sebebi ile kuyrukta bulunduğu belirtilirken, oluşan riskin gözardı edilmesi vatandaşlarında tepkisini çekti.

SAMSUN FİZİK’TE 3 PERSONEL KORONA
Samsun, Ordu, Çorum ve Tokat’tan gelen yüzlerce hastaya hizmet veren Samsun Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastalıkları Hastanesi’nde virüs şoku yaşandı. Hastaneye girişlerde HES kodu kontrolü yapılmasına rağmen, yaşlı hastaların fizik tedavi gördüğü bölümde korona virüs bulaşı yaşandı. Hastane personelinden üç kişinin korona virüse yakalandığı öğrenildi. Bulaş sonrası fizik tedavi uygulanan bölüm hizmete kapatılıp dezenfekte edilirken, personellerin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Hastane yönetiminin alarma geçtiği bildirildi.

GÖÇ İDARESİ’NDE FOTOĞRAF AYNI
Samsun Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü önünde mültecilerin oluşturduğu kuyrukta sosyal mesafe unutuldu, bulaşa davetiye çıkarıldı. Mültecilerin sigara yasağını ihlal ettiği görüldü. Mülteciler, kurumun önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Korona virüs tedbirleri arasında yer alan 1,5 metrelik sosyal mesafenin hiçe sayıldığı kuyrukta, sigara yasağı da ihlal edildi. Kuyrukta bazı mültecilerin ise maskesiz olduğu, kiminin ise maskeyi düzgün takmadığı görüldü. Vakaların katlandığı Samsun’da vatandaşlar denetimlerin artırılmasını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz