Korkunç İddiaya Açıklama Gelmedi

0

Tüketici Hakem Heyetleri’nde görev alan Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, geçtiğimiz günlerde sökülen ve Sinop’a bakım için gönderilen su sayaçlarının yüksek değerli olarak takıldığı, önceki değer ile takılan değer arasındaki farkın faturalara yansıtıldığını iddia etmişti.

O korkunç iddiaya, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ya da SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık’tan açıklama gelmedi.

Vatandaşlar, TÜKODER Başkanı Yaktı’nın iddiasını güçlendirecek izlenimlerini paylaştı. Bir vatandaşın gönderdiği mailde, şunlar kaydedildi; “Sadece su birim fiyatları iki katına çıkmadı. Belediye su saatlerini değiştirdikten sonra yeni saatler iki katı harcama yazmaya başladı. Dolayısıyla dört katı fatura ödemeye başladık. Neden saatler değiştikten sonra iki katı harcama yazmaya başladı. Bana göre çok önemli. Harcamadığımız suyun faturasını da mı ödüyoruz” ifadelerini kullandı.

HAKEM HEYETLERİNE ŞİKAYET YAPILIYOR
TÜKODER Şube Başkanı Sema Yaktı, şunları söylemişti; “Samsun’da su sayaçlarını söküyorlar. Sinop’a gönderiyorlar ayar diye. Sökülüp gönderilen sayaç ile takılan sayaç arasındaki değer yüksek gösteriliyor. Kullanılmayan o değer, sonra faturalara kullanılmış gibi yansıtılarak, vatandaşlardan yüksek faturalar alınıyor. Genellikle düşük su tüketimi olan meskenlerde bu tarz uygulamalar yaptıklarına yönelik şikayetler alıyoruz. Ben Tüketici Hakem Heyeti’nde görevliyim. Bu konuda inanılmaz bir şikayet var. Bu kabul edilemez. Devleti yönetenlerin bu durumu görmesi gerekiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz