Korkulan Oldu Samsun Virüs Tablosunda Zirvede

0

Sağlık Bakanlığı, korona virüs tablosunu ilk kez il düzeyinde açıkladı. 8-14 Şubat tarihleri arasında tespit edilen korona virüs vaka tablosuna göre, Samsun’da nüfusa göre 100 bin kişiden 171’i pozitif vaka olarak tespit edildi.

Samsun, nüfusa oranla vaka sayısı ile Karadeniz bölgesinde 5. sırada yer alırken, haftalık vaka sayısında Türkiye’de ikinci sırada yer aldı.

NÜFUSA ORANLA SAMSUN BÖLGEDE 5. SIRADA
Samsun’da, son bir haftada 2 bin 322 pozitif vaka tespit edildi. Samsun, haftalık 9 bin 306 vakanın görüldüğü İstanbul’dan sonra, Türkiye’de korona virüs en fazla görülen ikinci il konumuna yükseldi. Karadeniz bölgesinde nüfusa oranla her 100 bin kişide 228 vaka ile Trabzon en çok vaka görülen il olurken, Rize’de 202, Ordu’da 194, Giresun’da 184 olarak tespit edildi.

BULAŞ TABLOSU YAYILIYOR
Samsun’da son dönemde mutasyonlu virüsün görüldüğü iddiaları da gündemdeyken, bulaşı akraba ziyaretleri, vatandaşın kurallara uymayarak gösterdiği rehavetin yaygınlaştırdığı tahmin ediliyor. Bundan iki ay öncesine kadar yoğun bakımların dolduğu Samsun’da yine o eski günlere dönüleceği endişesi baş gösterdi. Vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya uyması isteniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz