Körfez’deki Mini Plajı İşgalden Kurtardılar

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 19 yıl başkanlığını yapan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum İlçesi Körfez Mahallesi’nde yaptığı Yat Limanı Projesi ile bölgeyi adeta betonlaştırdı.

Milyonlarca lira harcanarak yapılan Yat Limanı’nda son dönemde ağır bir koku ve yosunlaşmalar dikkat çekerken, geriye kalan ve mini plaj olarak kullanılan küçük kumsala da bazı kişiler tarafından ‘şezlong ve şemsiye’ yerleştirildiği mahalle sakinleri tarafından görüldü.

RUHSATIMIZI BEKLİYORUZ
Durumu fark eden mahallesi sakinleri, ticari niyet taşıdığı anlaşılan kişilere ruhsatları olup olmadığını sorduklarında “Gerekli yerlere başvuru yaptık ve buradaki alanda şezlong ve şemsiye kiralayacağız” şeklinde yanıt aldı. Mahalle sakinleri, karşılaştıkları bu sorunu mahalle muhtarı aracalığı ile Milli Emlak’a ve Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye iletti.

BUGÜN OLMAZSA YARIN KURACAĞIM
Şikayet üzerine yetkililer, bu kişilerin sadece Milli Emlak’a dilekçe verdiğini ve herhangi bir onay almadan sahili işgal ettiğini tespit ederek, plaja indirilen malzemeleri kaldırttılar. Bu sırada sahili işgal girişiminde bulunan bir kişinin; “Ben bugün olmazsa, yarın buraya bu işletmeyi kuracağım” dediği iddia edildi. Diğer yandan girişimcinin Milli Emlak’a sunduğu dilekçenin reddedildiği öğrenildi.

BÜYÜKŞEHİR’İN PROJESİ Mİ VAR?
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin de aynı alana bir işletme kurmak için proje hazırladığı iddia edilirken, vatandaşların denize girilebilecek tek alan olarak kalan küçük plajın kesinlikle kimseye verilemeyeceğini ve bu konuyla ilgili her türlü mücadeleye hazır olduklarını söylediler.

Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu da, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada yat limanının yerinden sökülmesi çağrısında bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz