Konut Sektöründe Fırsatçılar Anında Türedi

0

Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz döneminin hayata geçirilmesiyle birlikte bazı fırsatçıların daire satış fiyatlarını arttırdığına dikkat çekti.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara bu süreçte eğer ‘fırsatçılık artarsa’ kesinlikle ‘daire almayın’ uyarısında bulunan Oral, dört yeni kredi paketinin bir fırsat olduğunu da belirterek, “Aylık bin lira kira ödeyen kişiler bu paketler ile birlikte ev sahibi olabilirler. Onlar için iyi bir fırsat” dedi.

FIRSATÇILARA İZİN VERMEYİN
Kamu bankalarının Covid-19 salgınından sonra başlayan normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için 4 ayrı kredi paketini hayata geçirmesiyle birlikte ‘konut ve işyeri satmak’ isteyen bazı fırsatçıların türediğine dikkat çeken SATEM Başkanı Oral, şöyle konuştu; “Ddaire fiyatları artmaya başladı. Özellikle bu kredi paketlerinin devreye sokulmasıyla birlikte, bugün 150 bin TL olan bir dairenin fiyatını minimum 200 bin TL’ye kadar çıkaranlar oldu. Bunun adı tamamen fırsatçılıktır. Biz bu sürecin ev almak için büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Özellikle de aylık kirası bin lira ve üzeri olan aileler için kaçınılmaz bir fırsat olabilir. Ancak bu fırsatçılar maalesef bunun önüne geçiyor. Eski dairelerin bile fiyatlarını arttıranlar oldu. Bunun önüne geçmek için bu kişilerden ev alınmamalı. Vatandaş biraz daha beklesin. Böyle bir fırsatçılığa dur demek için bu dönem ev almasın.” Kaynak: Samsun Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz