Kontak Kapatan Servis Esnafı Zorda

0

Korona virüsü salgını nedeniyle okullar kapandı, servis esnafı kontak kapatmak zorunda kaldı. Servisçiler Odası Başkanı Hüseyin Binay, “Camiamız zor durumda. Devlet esnafımıza sahip çıkmalı” dedi.

Korona virüsü salgını nedeniyle Mart ayından okullar kapanınca, servis esnafı kara kara düşünmeye başladı. Yaklaşık 3 aydır okul servislerinin çalışmadığını, yeni alınan kararla birlikte yaz sezonunun da Ağustos ayına kadar kapalı olacağını belirten Samsun Servisçiler Odası Başkanı Hüseyin Binay, yerel yönetimlerden ve hükümetten çeşitli destekler beklediklerini açıkladı.

Personel servis araçlarının yüzde 50 kapasite ile çalışma zorunluluğunun büyük yük getirdiğine değinen Başkan Binay, “Okullar kapalı olduğu müddetçe okul servisleri de çalışamayacaktır. Buna rağmen servis ücretleri nedeniyle velilerle ciddi sorunlar yaşıyoruz. Araçlarımızın kredi, SGK, vergi gibi zorunlu ödemeleriyle, su, elektrik, doğalgaz gibi temel ihtiyaç maliyetleri devam ediyor. Camiamız zor durumdadır” dedi.

FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ
Servisçi esnafını yakından ilgilendiren çok sayıda konularda hükümet nezdinde destek beklediklerini kaydeden Oda Başkanı Binay, okulların kapalı olması sebebiyle sadece öğrenci taşımacılığı yapan esnafın personel servisi, transferler ve diğer toplu taşıma faaliyetlerinde de çalışma imkanının tanınmasını istedi. Akaryakıt desteği, kapasite kısıtlığına bağlı tarifelerde fiyat ayarlaması, vergi barışı, çeşitli borçların mücbir sebep kapsamına alınarak 6 ay ertelenmesi gibi beklentilerinin olduğunu sözlerine ekleyen Binay, “Esnek ödemeli ve faizsiz kredi kullanımı istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz