Köktaş: Sahada ve Masada Güçlü Türkiye Var

0

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, HAK-İŞ’e bağlı Hizmet-İş Sendikası Samsun Şubesi’nin 2. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Köktaş, “Bizler bir işçinin, daha alın teri kurumadan emeğinin karşılığını almasının gerekliliğini savunan bir dinin mensuplarıyız. Şehitlerimizin, gazilerimizin üstün mücadeleleri, o mübarek kanları nasıl bu ülkeyi inşa etmiş ve bugünlere kadar muhafaza etmişse; işçi kardeşlerimiz de aziz ve mübarek alın terleri Türkiye’nin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkılar sağlamıştır” dedi.

“Özellikle 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında HAK-İŞ de, HAK-İŞ gibi kuruluşlar da, tehditlere rağmen dim dik durdular, ülkesine, milletine, istikrarına, istikbaline sahip çıktılar” diyen Fuat Köktaş, “İşçi kardeşlerimiz bugüne kadar olan tüm mücadelelerimizde bizim yanımızda olmuştur. Rabbim sizlerden razı olsun” ifadelerini kullandı.

SEYİRCİ DEĞİL, SÖZ SAHİBİYİZ
AK Partili Köktaş, sözlerini şöyle tamamladı; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesini kullandığında birçokları bunun ne anlama geldiğini anlamadılar. Bunu hafife almaya çalıştılar ama görüyoruz ki; geçmiş dönemlerde masanın başında yerini almayıp sadece alınan kararlara seyirci kalan Türkiye gitmiş, yerine masanın başında yerini almış ve bütün kararlara müdahil olan Türkiye gelmiş. Bugün, ülkesine ve milletine sevdalı, istikrar ve huzur için gece gündüz çalışan, tüm mazlumların umudu, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletimizin üstün feraseti ve desteği ile sahada ve masada güçlü Türkiye var.”

Milletvekili Köktaş, “Kuruluş amacıyla ülkesini, milletini, bayrağını, toprağını seven, insanına, çalışanlarına, emek sahiplerine, alın teri dökenlere daha çok haklar temin etmeye çalışan HAK-İŞ’in 45. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

HAK-İŞ’e bağlı Hizmet-İş Sendikası Samsun Şubesi’nin 2. Olağan Genel Kurulu’na tek liste ile seçime giren mevcut Başkan Ziya Uzun, 103 delegenin oyuyla güven tazeledi.

Genel Kurula HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Hizmet-İş Sendikası Başkan Vekili Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Celal Yıldız, Mehmet Keskin ve Halil Özdemir, Memur-Sen Samsun İl Başkanı Hamdi Yıldız, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin ve çok sayıda davetli katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz