Köksal Sarı: ‘Biz Üyelerimizin Derdinin Peşindeyiz’

0

Samsun’da kurulduğu günden bugüne sürekli işçi statüsündeki sağlık çalışanlarının sesi olan Öz Sağlık Sen İl Başkanı Köksal Sarı, ziyaret turuna çıktı. Köksal Sarı, “Enerjimiz kimseyi kıskandırmasın. Biz üyelerimizin derdinin peşindeyiz” dedi.

Ülkem İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık Sen Samsun İl Başkanı Köksal Sarı, kenti yöneten protokol üyelerini, belediye başkanlarını, kurum müdürlerini ve siyasi parti temsilcilerini makamında ziyaret ederek, yeni açtıkları şube başkanlığının davetiyesini takdim etti.

Ziyaretlerinin amacının ‘ortak paydada Samsun’ olduğunun mesajını veren Sarı, ziyaretlerin altında çeşitli dedikodular ve artniyet arayanlarına cevap verdi. Başkan Sarı, “Enerjimiz kimseyi korkutmasın. Biz üyelerimizin derdini, yaşadıkları sorunları kenti yönetenlerle paylaştık” dedi.

Bu ziyaretlerin sadece Samsun’la sınırlı kalmayacağının altını çizen Öz Sağlık Sen Başkanı Sarı, Ankara temaslarının da olacağını, TBMM’de grubu bulunan milletvekillerini ve Sağlık Bakanlığı’nda üst düzey yetkilileri de ziyaret edeceklerine dikkat çekti.

ZİYARETLERİMİZ SÜRECEK
Öz Sağlık Sen Samsun İl Başkanı Köksal Sarı, şöyle konuştu; “Ülkem İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık Sen Samsun İl Başkanlığı ve yönetimi olarak bir kaç gündür kamu kurumlarına ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, SASKİ Genel Müdürü Dr. Bahattin Yanık, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Şen, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, siyasi parti başkanları, ilçe kamu kurum müdürlerini ve STK temsilcilerini ziyaret ettik” dedi.

HAZIRLIK PEŞİNDE DEĞİLİZ
Köksal Sarı, “Biz Öz Sağlık Sen olarak yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte bir karar alarak tüm Samsun protokolünü ziyaret etmeyi planladık. Davetiyemizi ilettik ve ayrıca konfederasyonumuz hakkında bilgi verdik. 60 davetiye dağıttık. Bu esnada yetkili olmasak da bir işçi sendikası olarak ziyaret ettiğimiz kurumlarda çalışan 4-D statüsündeki işçi kardeşlerimizinde sıkıntılarını masaya yatırdık. Hiç bir hazırlığın peşinde değiliz, işçinin derdinin peşindeyiz” diye konuştu.

ENERJİMİZ KISKANDIRMASIN
Öz Sağlık Sen Başkanı Sarı, şu ifadeleri kullandı; “Bu zamana kadar hem siyaset hayatımda, hem de sendikacılık dönemimde her zaman açık sözlü olmayı tercih ettim. Sahaya çıkacaksak; Samsun halkı istediği için onlara hizmet için çıkarız. Söz söyleyeceksek, kimseden icazet almayız. Biz göreve geldiğimizde yönetimimizle birlikte asla masa başında sendikacılık yapamayacağımızı beyan ettik. Sürekli sahada olup sorunları yerinde tespit edip, çözüm odaklı çalışacağımızı kendimize yol haritası olarak belirledik. Bizim enerjimizi kırmaya, yakaladığımız havayı dağıtmaya çalışanlara mesajımız nettir; Tek gayemiz işçi kardeşlerimizin sıkıntılarını gündeme getirmektir. Ortak paydamız Samsun, odak noktamız işçilerimizin hakkını savunmaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz