KOBİ’lere Denizbank’tan Nefes Kredisi

0

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi olan TOBB Nefes Kredisi’nin tekrar başladığını söyledi. Murzioğlu, Nefes Kredisi’nin Samsun iş dünyasına da can suyu olacağını kaydetti.

ÜST LİMİT 50 BİN TL
Nefes Kredisi’nde 2020 yılının tamamen ödemesiz olacağını belirten Başkan Murzioğlu, “Sektör ayrımı olmaksızın KOBİ’lerin başvurabileceği Nefes Kredisi’nde ödemeler yıllık yüzde 7,5 faiz ile 2021 yılında aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredide üst limit 50 bin TL olacak. TOBB Nefes Kredisi’ne Denizbank aracılık edecek, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak. Ayrıca, vergi borcu-SGK borcu yoktur belgesi de istenmeyecek” dedi.

REKABET ORTAMI KIZIŞACAK
Kovid-19 sonrası küresel ekonominin yeni bir hal alacağını belirten TSO Başkanı Murzioğlu, şöyle konuştu; “Şirketlerimizi yaşatarak Kovid-19 sonrası döneme girmemiz gerekiyor. Çünkü salgın sonrasında iş yapma biçimleri değişecek, rekabet daha da kızışacak. Odamız üyesi KOBİ’ler bugünden itibaren Odamızdan alacağı üyelik belgesi ile Denizbank şubesine başvurabilecekler. Üyelerimiz isterlerse odaya gelmeden e-belge olarak da belgelerini alabilecekler. Bu kaynakla inşallah istihdamın, üretimin öncüsü küçük işletmelerimizi rahatlatacağız. Ayrıca, bu zor dönemde finansman anlamında üyelerimizin yanında olan Denizbank’a da teşekkür ediyorum.”

SIRA DENİZBANK’A GELDİ
DenizBank Karadeniz Bölge Müdürü Doğan Atakent ise, yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmadıklarını ve 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerin yanında olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Atakent, “KOBİ’lerimiz, koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakârlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgâh, dükkân, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Yeniden önemli inisiyatif üstlenerek, Nefes Kredisi’ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz” diye ifade etti.

TOBB’un öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş tarafından atıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz