Kentsel Dönüşümün İlk Startı Canik’ten Verildi

0

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Demir, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında uzun yıllardır şehrin gündeminde olan Canik Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi’nin imzalandığını söyledi.

698 KONUT İNŞA EDİLECEK
Yaşam alanları, spor, eğitim ve kültür merkezleri, camisi ve otoparklarıyla Samsun’a değer katacak olan projenin 77 dönümlük alanda inşa edileceğini söyleyen Başkan Demir, “Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sorumluluğunda hayat bulacak proje ile 676 adet konut, 22 adet ticari olmak üzere toplam 698 adet konut yapılacak. Yeni Mahalle; Soğuksu ve Gaziosman Paşa mahallelerindeki dönüşümü sağlayacak rezerv alanını 2021 yılının sonuna tamamlamayı hedefliyoruz. Enfes bir mahalle ile birlikte Şehr-i Bahçe Konutları’nı Samsun’a kazandırmış olacağız” dedi.

İLKADIM YENİDEN PLANLANIYOR
Başkan Mustafa Demir, “İlkadım Kıran Mahallesi’ndeki ‘Kentsel Dönüşüm’ projelerimiz TOKİ’ye teslim edildi. Ağustos ayı içerisinde ihalesi yapılacak. 160 dönüm alan içerisinde 1404 konut ve 40 adet işyeri inşa edilecek. Hastanebaşı, Kökçüoğlu, Zeytinlik, Anadolu, Fatih, Kadıköy mahallelerimizde görüşmeler yaparak oradaki vatandaşlarımızı inşa ettiğimiz konutlara taşıyacağız ve boşalan mahallerimizde dönüştürülmesi gereken alanları yeniden yatay mimariye uygun şekilde inşa ederek Samsun’a kazandıracağız. 2022 yılının sonuna doğru İlkadım’da projeyi bitirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin olduğu yere kadın ve çocuklarımızı içerisine alan bir sosyal yaşam alanı ve eski havaalanının olduğu bölgede bir kamu kampüsü için talebimiz var” diye konuştu.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise, “Bu proje ilçemiz için çok önemliydi. Bir yıl boyunca ciddi emekler harcandı. Milletimize mahcup olmadık. Seçim çalışmalarında verdiğimiz sözlerin meyvelerini görmüş olmak bizleri memnun ediyor. Sorunlarımızın başında Canik’te kentsel dönüşüm vardı. İmar ve altyapı vardı. Kentsel dönüşüm başladı. Canik’imizi inşallah hak ettiği yere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz