Kenan Yelek: Şampiyonlar Üst Lige Çıkmalı

0

Çarşambaspor’un teknik patronu Kenan Yelek, bu sezon BAL’da gruplarında şampiyon olan takımların bir üst lige çıkması gerektiğini belirterek, “11 takımın 9’u üst lige çıkacak. 2 takım için hepimiz riske atılmamalıyız” dedi.

Yeşil-Beyazlıların tecrübeli teknik sorumlusu Kenan Yelek, gazetemizin Spor Müdürü Davut Aktaş’a gündeme dair açıklamalarda bulundu. İlk olarak tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de ciddi sıkıntılara yol açan korona salgınının bir an önce ortadan kalkmasını dilediğini belirten Kenan Yelek, “Gerçekten sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Umarım salgına dönüşen bu virüsten en kısa sürede önüne geçilebilir ve başka çan kayıpları olması önlenebilir” dedi.

HER KARARA SAYGILIYIZ
Bitime 4 hafta kala en yakın rakiplerinin 17 puan farkla önünde şampiyonluğu garantilediklerini hatırlatan tecrübeli teknik adam, “Biz elbette ki maçların normal seyrinde tamamlanmasını isterdik. Ancak koşullar sağlık açısından uygun görülmedi ve Türkiye Futbol Federasyonu da (TFF) gerekli yerlerle yaptıkları görüşmeler sonrasına böyle bir karar aldı. Bizim de bu karara saygı duymaktan başka çaremiz yok” diye konuştu.

BU DURUMDA KALMAK BİZİ ÜZDÜ
Yer aldıkları 4. grupta şampiyonluğu garantilemişken böyle bir durumla karşı karşıya kalmalarının kendilerini üzdüğünü vurgulayan Kenan Yelek şöyle devam etti: “Bölgesel Amatör Lig’de toplam 11 grup var. Burada şampiyon olan takımlar play-off oynayacak ve 11 takımın 9 tanesi bir üst lige çıkacak. Yani sadece 2 takım üst lige çıkamayacak. Bizce en sağlıklı olan bu sezon için 11 takımın da üst lige çıkması” diye konuştu.

DİĞER KULÜPLERDE SICAK BAKIYOR
“Sadece 2 takım için 11 takımın riske atılmamalı” diyen tecrübeli çalıştırıcı, “Bizim ligimizde sezonun bitimine 4 hafta kaldı. Temmuz ya da haziran aylarında 2 haftada oynatılacak maçlarla ligler tamamlanabilir. Devamında play-off olursa çok sayıda insan risk altında olacak. Daha önce de söylediğim gibi en azından bu sezon gruplarında şampiyon olan 11 takım üst lige çıkartılmalı. Diğer birçok kulüple yaptığımız görüşmeler neticesinde onlarında bu fikre sıcak baktığını gördük” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz