Kaymak, ‘Çarşamba’ Türküsüyle Veda Etti

0

Samsun Valiliği görevinden Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Osman Kaymak, duygusal bir veda yaptı. Çarşamba türküsü çaldıran Kaymak’ın duygulandığı görüldü. Kaymak, “Bu atamayı beklemiyordum. Çünkü işimi iyi yapıyordum” dedi.

Osman Kaymak, 13 Haziran 2017 tarihli kararname ile atandığı Samsun Valiliği’nden, 9 Haziran 2020 tarihli Valiler Kararnamesi ile ‘Mülkiye Başmüfettişliği’ görevine tayin oldu. Görev yaptığı süre içinde Samsun’da çok sevilen ve “Osman Baba” olarak anılan Kaymak, basın kuruluşlarının temsilcileri ile veda kahvaltısında bir araya geldi.

Vali Kaymak, kahvaltının sonunda ise duyusal bir konuşma yaptı. Son günlerde sosyal medyadan kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Kaymak, gönüllerde yer alması nedeniyle mutlu olduğunu, şehir halkının kendisini, “Osman Baba” diye uğurladığını kaydetti.

Samsun’u ve Samsunluları çok sevdiğini belirten Kaymak, “Bizi bu göreve getiren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır” dedi.

BU ATAMAYI BEKLEMİYORDUM
“Mülkiye müfettişliğine atanmayı beklemiyordum” diyen Kaymak, “Çünkü işlerimi düzgün yaptığımı düşünüyorum. Ama böyle bir atamanın olmasından dolayı da üzülmüş değilim. Çünkü şuna inanıyorum: ‘İnsanların bir yerde içecek suyu bitmişse, o bir vesileyle oradan gider.’ Samsun’un bana kattığı çok şey var. Buradan ayrılmamın bir üzüntüsü var. Biz Samsun’u 3 yıl boyunca çok sevdik, dolu dolu yaşadığımı düşünüyorum. Samsun bana çok güzel bir tecrübe oldu. Çok dostlarım olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

“Ayrılıklar, vedalar zordur” diyen Osman Kaymak, toplantının başında ve sonunda; sanatçı Fuat Saka’nın seslendirdiği ‘Çarşamba Türküsü’nü çaldırdı. Kaymak’ın türkü çaldığı sırada duygulandığı gözlendi.

Samsun’un basın kuruluşlarıyla görev yaptıkları süre içerisinde uyum içinde çalıştıklarını belirten Vali Osman Kaymak, önümüzdeki hafta içinde kentten ayrılacağını söyledi. Kaymak, basın mensuplarıyla önce hatıra fotoğrafı çekindi, daha sonra makam aracının camından el sallayarak ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz