Kavak’ta İşçiler Sahada Corona Tedbiri Nerede?

0

Samsun’un Kavak İlçesi’nde belediye tarafından doğalgaz boru döşeme çalışmaları sonrası bozulan yollarda bakım-onarım ve parke taş döşemesi yapılırken, aynı zamanda ‘bahar temizliği’ de başladı.

Refüjlerde, park ve bahçelerdeki kamelyalar boyanırken, fidanlar dikildi. Sahada çalışan belediye personelinin her geçen gün ölümcül vakalarının arttığı ‘coronavirüse’ karşı hiçbir önlem almaması ise dikkatlerden kaçmadı.

KAVAK’TA BAHAR ÇALIŞMASI
Kavak Belediyesi, ilçe merkezini ve mahalleleri bakım ve onarım altına aldı. Taş duvarların dolgu ve derz bakımları yapılarak, çirkin görüntüler ortadan kaldırıldı. Tüm parklarda temizlik ve bakım çalışmaları yapılıp, kamelyalar ekipler tarafından boyanmaya başladı. ‘Daha Yeşil Kavak’ sloganıyla şehrin muhtelif yerlerinde fide dikimleri yapıldı. Doğalgazın evlere ulaştırılması esnasında yapılan kazı çalışmaları ile tahrip olmuş ve bozulan yollar sil baştan yapılmaya başlandı. İlçe merkezinde 17 kilometre parke taş yol yapıldığı öğrenildi.

TEDBİRSİZ ÇALIŞMA!
Ülkemizde devletin tüm kurumları ve belediyeleri, ‘ölümcül coronavirüsle’ mücadele edip, ihtiyaç sahibi insanlara erzak yardımları ulaştırmaya çalışırken, Kavak Belediyesi ekiplerinin sahada çalışması ve çalışırken de hiçbir personelin ‘ölümcül coronavirüse’ karşı tedbir almaması dikkatlerden kaçmadı. İşçilerin ‘maskesiz’, ‘sosyal mesafe kuralına’ uymadan çalıştığı görüldü.

ÇOK ACİL İHTİYAÇ MI?
Virüsle mücadele ettiğimiz bugünlerde salgının bulaşmaması nedeniyle kamu ve özel kurumlarda ‘esnek çalışma modeli’ uygulanıp, kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edilirken ve aynı zamanda çok sayıda işyeri geçiçi süreliğine kapatılırken, Kavak Belediyesi’nin personellerini çok acil bir ihtiyaç olmayan bahçe, park, kamelya boyama ve yol yapımı için sahada çalıştırması ‘pes dedirtti.’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz