Kavak’ta Cümbür Cemaat Toplantı

0

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçe ziyaretleri kapsamında Kavak’a gitti. Şehirde birçok yeri gezdikten sonra Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun makam odasında yapılan toplantıda, ‘korona virüs’ sürecinde özellikle vurgu yapılan ‘hijyen, maske ve sosyal mesafe’ kuralı adeta hiçe sayıldı.

OMUZ OMUZA TOPLANTI
Makam odasına onlarca kişi girdi; bazılarının ağzında maske dahi yoktu. ‘Sosyal mesafe kuralı’ tamamıyla ihlal edildi. Odada ayakta bekleyen çok sayıda siyasi parti yöneticisi, meclis üyesi ve birim amirleri; omuz omuza durdu, tek kişilik koltuklara iki kişi oturdu.

ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI EN ÖNEMLİ 3 KURAL!
Odada Başkan Mustafa Demir ve İbrahim Sarıcaoğlu’nun dışındaki herkes normalleşme adımlarının atıldığı bugünlerde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın sık sık hatırlattığı ve üstünü özellikle çizdikleri 3 kuralı; ‘hijyen, maske ve sosyal mesafe’ kurallarının hiçbirine uymadı.

KALABALIK DİKKAT ÇEKMEDİ
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, konuşmasına ilçede yapılan korona virüsle mücadeleden bahsetti ama makam odasında ‘hijyen, maske ve sosyal mesafe’ kuralını görmezlikten geldi. Ne Başkan Mustafa Demir ne de İbrahim Sarıcaoğlu, odadaki kalabalığın farkında olmadı, toplantı onlarca kişinin omuz omuza durmasıyla tamamlandı.

İLÇEMİZDE ÖLÜM OLMADI
Başkan Sarıcaoğlu, “Kavak’ta tüm ekibimizle birlikte bu süreci çok iyi götürdük. Güzel çalışmalar yaptık. Halkımızı salgına karşı alınan önlemler ve yapılan çalışmalarımız hakkında sürekli bilgilendirirken, denetimlerimizi de sıkı bir şekilde yürüttük. Ayrıca evlerinde kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçları için gece gündüz koşturduk. En büyük tesellimiz ise ilçemizde bir ölüm vakası yaşamamız oldu” dedi.

SARICAOĞLU BRİFİNG VERDİ
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ilçede gerçekleşen ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sarıcaoğlu, şöyle konuştu; “Doğalgazın evlere ulaştırılması esnasında ilçe merkezinde bozulan tam 17 kilometre yol yani 170 bin metrekare parke yok yaptık. Çalışmamız Yaşardoğu ve 19 Mayıs Mahallesi’nde hat çekim çalışması ardından devam edecek. Kavak’ta yol sorununu ortadan kaldırmaya kararlıyız. Bu yılki hedefimiz ilçemizde 75 kilometre yol yapmak. Bunu da kış gelmeden bitirmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyemizle birlikte önümüzdeki sene de 80 kilometre yol yapacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz