Kavak’ta 300 Aileye Sıcak Yemek Desteği

0

Samsun’un Kavak İlçesi’nde iftar saatinde sıcak yemek dağıtımına çıkan zabıta ekiplerine eşlik eden Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek dağıtımı kendi elleriyle yaptı. Kapılarını çaldığı vatandaşlarla sohbet edip, hatırlarını soran Sarıcaoğlu, “Yalnız değilsiniz” dedi.

İlçede ihtiyaç sahipleri ve Kovit-19 hastalarının evlerine sıcak yemek servisi yaptıklarını söyleyen Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, “Bu zor günlerde tüm imkânlarımızla vatandaşımızın yanındayız. Elimizden geldiğince herkese ulaşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

BEN DE YAŞADIM
Kavak’ta her gün 300 aileye sıcak yemek ikramı yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, şunları söyledi: “Bu hastalığı geçiren birisi olarak salgına yakalanan vatandaşlarımızın bu süreçte neler çektiğini neler yaşadıklarını çok iyi anlıyorum. O nedenle bu zor günlerinde hastalarımıza birkaç kap yemekle destek olmak istedik. Mübarek Ramazan ayında “Yalnız Değilsiniz” sloganı ile bunun kapsamını genişleterek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı da ekledik. Şimdi bu yaşadığımız tam kapanma sürecinde de belediye olarak karınca kararınca insanlarımızı asla rencide etmeden, ifşa etmeden evlerine sıcak yemek ulaştırma gayreti içindeyiz. Vatandaşlarımıza yemek ikramımızı hijyen kuralları çerçevesinde kullan-at kaplarda her gün çorbasıyla, sulu yemeğiyle, tatlısı salatasıyla birlikte veriyoruz.. Bizim ulaşamadığımız ihtiyaç sahipleri 0553 5961402 Nolu telefonumuzu arayarak yardım talebinde bulunabilir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz